Sunday, June 26, 2022

Zyrtare: Gjilani transferon Krivanjevan


Gjilani ka bërë të ditur se ka transferuar zyrtarisht Besart Krivanjevan.

Mbrojtësi ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin gjilanas, me mundësi vazhdimi.

Më poshtë keni njoftimin e plotë (pa ndërhyrje) nga Gjilani:

📣 Ë

Sport Club Gjilani komunikon angazhimin e futbollistit Besart Krivanjeva.

Marrëveshja e nënshkruar është e vlefshme për dy vite dhe me mundësi vazhdimi.

26 vjeçari, i cili luan në pozitën e mbrojtësit të qendrës vjen nga radhët e skuadrës së Engatias në kampionatin shqiptar, derisa më parë ka mbrojtur ngjyrat e dy skuadrave nga Maqedonia e Veriut, FC Shkupit dhe Metalurgut.

Të gjithë në SC Gjilani i urojnë mirëseardhje Besartit dhe i dëshirojnë sukses në objektivat që klubi ka vënë para, duke nisur nga garat ndërkombëtare. /Telegrafi/

Lajmet e fundit