Sunday, June 26, 2022

Volejboll: Prishtina kampione e Ligës së Parë, promovohet në Superligën B


Skuadra e Prishtinës në volejboll është shpallur kampione e Ligës së Parë duke siguruar promovimin në Superligën B.

Ekipi kryeqytetas, meshkujt, mposhtën në palestrën e sapo ndërtuar dhe në praninë e mbi 800 shikuesve, Kaçanikun, në xhiron e fundit të kampionatit për të siguruar vendin e parë, njëkohësisht pozitë që i siguron promovimin në Superligën B nga edicioni i ardhshëm.

Prishtina grumbulloi 35 pikë në vendin e parë pas 15 xhirove të zhvilluara, e ndjekur nga Vjosa me 33 pikë në të dytin.

(Foto: FVK)

Medaljet për volejbollistët e Prishtinës i ndanë anëtari i Bordit të Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Valon Xhafaj dhe Komesari i Garave, Ardian Ibraj.

“FVK përgëzon Prishtinën për suksesin dhe i uron suksese në Superligën B, sezonin e ardhshëm”, thuhet në njoftim.

(Foto: FVK)

Lajmet e fundit