Monday, January 24, 2022

Vdekja e komedianit Bob Saget në një dhomë hoteli në Orlando: Detaje të reja që dihen deri më tani


Thirrja 911 për vdekjen e Bob Saget tregon se një anëtar i ekipit të sigurimit të hotelit e bëri thirrjen pasi gjeti që aktori nuk reagonte në dhomën e tij të hotelit të dielën pasdite.

Zyra e Sherifit të Orange County publikoi thirrjen të hënën pasdite.

Një zëdhënës i zyrës së sherifit tha për Fox News se iu përgjigjën një telefonate në Ritz-Carlton Orlando pak pas orës 16:00 të dielën dhe e gjetën Saget të pavetëdijshëm në një dhomë hoteli dhe ai u shpall i vdekur në vendngjarje. Thirrjes iu përgjigj edhe Departamenti i Shpëtimit nga Zjarri i Qarkut Orange.

Bob Saget (Foto: Getty Images)

“Ne kemi një mysafir që nuk përgjigjet në një dhomë”, mund të dëgjohet duke thënë individi në thirrjen 911.

Individi vuri në dukje se Saget “nuk po përgjigjej, nuk merrte frymë dhe nuk kishte puls”.

Një raport incidenti, i lëshuar gjithashtu nga zyra e sherifit, thotë se komediani u gjet nga oficerët në “pozicion të shtrirë në shtratin e tij” dhe vuri në dukje se nuk u panë shenja traume.

“Krahu i tij i majtë ishte në kraharorin e tij, ndërsa krahu i tij i djathtë ishte mbështetur në shtrat”, thuhet në raport.

Anëtari i ekipit të sigurisë së hotelit u tha oficerëve se ishte “i ftohtë në prekje, i verdhë dhe i lagësht”.

Punonjësja e hotelit ka hyrë në dhomë pasi ka trokitur disa herë.

Raporti gjithashtu vuri në dukje se data e daljes së Saget në hotel ishte të dielën dhe familja e tij nuk ishte në gjendje të kontaktonte me të. /Telegrafi/

Bob Saget (Foto: Getty Images)

Lajmet e fundit
MARKETING I PAGUAR POLITIK