Sunday, June 26, 2022

Vazhdon beteja ligjore e Kim dhe Kanye – reperi kundërshton akuzat e radhës nga ish-bashkëshortja


Beteja ligjore e Kim Kardashian dhe Kanye West po vazhdon.

Reperi, 44 vjeç, paraqiti një kundërshtim ndaj dosjes së fundit të ish-gruas së tij, në të cilën ajo akuzoi West për përhapjen e “dezinformatave” në mediat sociale në lidhje me “çështjet e tyre private familjare dhe si prindër”.

Kardashian, 41 vjeç, deklaron në dokumentet e gjykatës të depozituara së fundi se veprimet e tij kanë “krijuar shqetësim emocional”.

Foto: Getty Images

Krijuesei i “Donda 2” u përgjigj të premten (25 shkurt), duke pretenduar se deklarata e Kardashian është “dezinformatë” në dokumentet e reja gjyqësore të marra nga People.

“Kim pretendon se ka lexuar diçka në internet gjoja nga Kanye dhe i karakterizon postimet në deklaratën e saj si dezinformata”, thotë avokati i West në dosjen e kundërshtimit.

“Postimet në mediat sociale nuk i janë bashkangjitur deklaratës. Kim kishte nevojë të ofronte postimet e mediave sociale në provë dhe të tregonte se postimet ishin shkruar nga Kanye. Po të ishte bërë, postimet do të ishin të pranueshme si deklarata të një kundërshtari partie. Në vend të kësaj, Kim argumenton një pikë që nuk është në procesverbal. Deklarata është thashetheme e papranueshme”, thuhet tutje në dosje.

Foto: Getty Images

Ndërsa romanca e Kardashian me Pete Davidson u bë publike, stilisti i “Yeezy” nisi disa sulme në mediat sociale dhe në shtyp.

Ajo përfundimisht foli kundër ish-it të saj pasi ai e akuzoi atë se e kishte lejuar vajzën North të kishte një llogari në TikTok “kundër vullnetit të tij”.

Së fundi, ajo deklaroi se dëshiron që “të trajtojë të gjitha çështjet në lidhje me fëmijët tanë privatisht dhe shpresojmë se ai më në fund mund t’i përgjigjet avokatit të tretë që ka pasur vitin e fundit për të zgjidhur çdo çështje në mënyrë miqësore”.

Foto: Backgrid

West më vonë kërkoi falje publike për Kardashian dhe Davidson, 28 vjeç, për ngacmimin e tyre në mediat sociale. Në atë kohë, reperi “Stronger” pranoi se “ndarja e pamjeve të ekranit ishte e bezdisshme dhe doli si ngacmuese”. Ai gjithashtu mori “përgjegjësi” për veprimet e tij, megjithëse më vonë vazhdoi të postonte për ish-in e tij, familjen e saj dhe Davidson.

Në dosjen e saj të mërkurën, themeluesja e SKIMS tha gjithashtu se përpjekjet e West për të penguar kërkesën e saj për divorc “duhen refuzuar”.

Dokumentit të gjerë i ishte bashkangjitur edhe një deklaratë personale e Kardashian, e cila më tej shprehte “dëshirën” e saj për të ndërprerë martesën.

Kim dhe Kanye përndryshe janë prindër të katër fëmijëve. /Telegrafi/

Lajmet e fundit