Monday, November 29, 2021

Urim Saliu: Koalicioni LEVICA i pa dinjitetshëm


Gazetari Urim Saliu ka komentuar koalicionin e përbërë nga VMRO, ASH, AA dhe Levica si të padinjitetshëm.

Ja postimi i tij:

BDI-në duhet të mësoheni ta rrëzoni nga pushteti por jo në emër të BDI-së së keqe të shkoni në koalicionin e tmerrit me VMRO-në e keqe dhe nacionalistin e pro-rusin Apasiev. Ata nuk mund të përfaqësojnë dinjitetin shqiptarë dhe ne nuk do lejojmë kthimin e forcave të errëta për të mbushur qytetet me njësite ” Alfa”. Ne kemi nevojë për Qeveri pro perëndimore dhe jo pro ruse.

 

Lajmet e fundit

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Pas ngjarjes së fundit e cila ndodhi në Kuvend, ku Kastriot Rexhepi nuk doli PRO politikave ruse për ta rrëzuar Qeverinë, kanë reaguar...

Ahmeti: Miqësia me ShBA dhe BE, nuk ka alternativë!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është deklaruar pasi zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ku dështoi votimi i mosbesimit të...
MARKETING I PAGUAR POLITIK