Sunday, June 26, 2022

U publikuan statistikat e të infektuarve me virusin korona në RMV për tre ditët e fundit

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 3 ditët e fundit (30.04 – 02.05.2022), transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 210
  • Riinfektime: 32
  • Të vdekur në 3 ditët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 0
  • Të shëruar: 140
  • Testime: 4.620

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 624.
Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Ohri dhe Kavadari.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 309.769
  • Të shëruar: 299.865
  • Të vdekur: 9.280
  • Testime: 2.022.649

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajmet e fundit

Fillon rregullimi, tamponimi dhe pastrimi i kanaleve në fshatin Dvorcë

Komuna e Pllasnicës sot ka nisur me rregullimin, tamponimin dhe pastrimin e kanaleve si dhe aktiviteteve të tjera në fshatin Dvorcë, kështu njofton kreu...

Miliona denarë nga arka e Studeniçanit shkojnë për shokun e afërt të Azem Sadikit!?

“Eling Dooel Uvoz-Izvos Skopje”, është kjo kompania më e preferuar e Komunës së Studeniçanit.Kjo kompani është ajo që fiton pothuajse çdo tender nga kreu...

ASH-së në Saraj së shpejti i vëndohet dryni, ja kush jep dorëheqje

Dega e ASH-së në Saraj shumë shpejtë do të mbyllet. Sipas informacioneve të TS, shumë nëndegë të saj do të mbyllen përfundimisht duke vendosur...