Tuesday, January 25, 2022

Teksa e dekoron pemën e Vitit të Ri, Adelina Thaçi i bën një dedikim Cimës


Humoristi i njohur shqiptar, Rasim Thaçi-Cima, ndërroi jetë në mars të këtij viti.

Ai vdiq si pasojë e komplikimeve me COVID-19, ndërsa po trajtohej në Klinikën Infektive në Prishtinë.

Humbja e aktorit ka lënë një zbrazëti të madhe në artin shqiptar e po ashtu edhe tek kolegët e familjarët.

Adelina Thaçi-Meta (Foto: Instagram)

Së fundmi ka qenë vajza e tij, artistja Adelina Thaçi-Meta, e cila e ka përkujtuar të atin.

Me rastin e festave të fundvitit, këngëtarja ka dekoruar pemën e Vitit të Ri, ku ka marrë vëmendje një detaj i veçantë.

Adelina Thaçi-Meta (Foto: Instagram)

“Në kujtime gjyshi Cim”, shkruhet në dekorimin e bredhit.

Cima ka lënë pas bashkëshorten dhe tre fëmijët: Adelinën, Artanin dhe Burimin. /Telegrafi/

Lajmet e fundit
MARKETING I PAGUAR POLITIK