Sunday, May 28, 2023

Teksa e dekoron pemën e Vitit të Ri, Adelina Thaçi i bën një dedikim Cimës


Humoristi i njohur shqiptar, Rasim Thaçi-Cima, ndërroi jetë në mars të këtij viti.

Ai vdiq si pasojë e komplikimeve me COVID-19, ndërsa po trajtohej në Klinikën Infektive në Prishtinë.

Humbja e aktorit ka lënë një zbrazëti të madhe në artin shqiptar e po ashtu edhe tek kolegët e familjarët.

Adelina Thaçi-Meta (Foto: Instagram)

Së fundmi ka qenë vajza e tij, artistja Adelina Thaçi-Meta, e cila e ka përkujtuar të atin.

Me rastin e festave të fundvitit, këngëtarja ka dekoruar pemën e Vitit të Ri, ku ka marrë vëmendje një detaj i veçantë.

Adelina Thaçi-Meta (Foto: Instagram)

“Në kujtime gjyshi Cim”, shkruhet në dekorimin e bredhit.

Cima ka lënë pas bashkëshorten dhe tre fëmijët: Adelinën, Artanin dhe Burimin. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën – Telegrafi

Ish-konkurrentja e Big Brother VIP Albania 2, Efi Dhedhes, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “S’e luan Topi”. Ajo është pyetur se...

Elhaida Dani rrëfen fillimet e vështira dhe kohën kur iku në Itali: U rrita në familje patriarkale, prandaj jam e ndrydhur – Telegrafi

Këngëtarja e njohur, Elhaida Dani, ishte e ftuara e radhës e kryeministrit Edi Rama në ‘podcast’-in e quajtur “Flasim”. Artistja shqiptare ka rrëfyer fillimet...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris: Nuk do të isha në këtë skenë pa të – Telegrafi

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Dhe...