Sunday, July 3, 2022

Takim ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë

Kryeministri Rama, presidenti serb Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Kovaçeski dhe disa ministra të 3 vendeve kanë zhvilluar një takim online ditën e djeshme, raporton Klan. Nga zyra e shtypit e Ramës nuk është bërë publik ky lajm, por ka qenë Vuçiç që ka postuar disa foto nga bashkëbisedimi i tyre në Zoom.

Diskutimi virtual është ndalur tek ecuria e marrëveshjeve të nënshkruara si pjesë e “Open Ballkan” .

Vuçiç zbulon se kanë rënë dakord për mbajtjen e një panairi të turizimit, verës dhe gastronomies nga rajoni i Beogradit me pjesëmarrjen e të tre shteteve në fillim të muajit Shtator.

Takimi i radhës i “Open Ballkan” është dakordësuar të zhvillohet në Qershor në Ohër ku do të nënshkruhen marrëveshje për bashkëpunimin në kulturë dhe turizëm

Lajmet e fundit

BEG-ut i merren të gjitha licencat, Bekteshi e mban premtimin

Ashtu siç kishte paralajmëruar ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, BEG nga tetori nuk do t’i ngrohë më shkupjanët. KRE i mori të gjitha licencat e...

Fillon rregullimi, tamponimi dhe pastrimi i kanaleve në fshatin Dvorcë

Komuna e Pllasnicës sot ka nisur me rregullimin, tamponimin dhe pastrimin e kanaleve si dhe aktiviteteve të tjera në fshatin Dvorcë, kështu njofton kreu...

Miliona denarë nga arka e Studeniçanit shkojnë për shokun e afërt të Azem Sadikit!?

“Eling Dooel Uvoz-Izvos Skopje”, është kjo kompania më e preferuar e Komunës së Studeniçanit.Kjo kompani është ajo që fiton pothuajse çdo tender nga kreu...