Sunday, May 28, 2023

Sekuestrohen veturat e ish-kryetarit të Shtërpcës


Në aksionin e Policisë së Kosovës në rajonin e Ferizajt lidhur me ndërtimet pa leje në Brezovicë janë arrestuar 10 persona, në mesin e tyre edhe ish kryetari i komunës së Shtërpcës, Bratislav Nikoliq.

Pas arrestimit të tyre mësohet se janë sekuestruar edhe veturat e Nikoliqit, një xhip dhe një BMW.

Ndryshe, në aksionin e sotëm janë arrestuar 10 persona si dhe është sekuestruar shumë e madhe parash. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Kurti viziton varrin e Nënës Pashke, historia e saj është rrëqethëse – Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nderoi kujtimin e Nënës Pashke Krasniqi Markaj.  Ai së bashku me studiuesen Nora Visoka Weller dhe shkrimtarin...

Nga vizita e senatorëve amerikanë, rasti VisaMetric, e deri në tensionimin e situatës në veri – lajmet që shënuan javën – Telegrafi

Java që po lëmë pas ishte e mbushur me ngjarje, duke filluar nga vizita e senatorëve amerikanë në Kosovë, zhvillimet rreth rastit të...

Moti në fundjavë, shi e shkarkime rrufesh – Telegrafi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK njofton se...