Saturday, November 27, 2021

Saraçini Taravarit: A do kërkosh nga Dimçeja të të kërkoj falje që të quajti fashist!?


Gazetari Petrit Saraçini në një postim të tij në facebook ka pyetur aktorin kryesor të koalicionit LEVICA, kryetarin e Gostivarit, Arben Taravari se vallë do kërkoj nga Apasievi që t’i kërkoj falje pasi që e quajtur fashist!? informon GAZETA.MK

Saraçini shkrimit të tij i ka bashkangjitur edhe një status të liderit të LEVICËS, Dimitar Apasiev në të cilin .ai kishte shkruar:

“Ku është tani fashisti Taravari që të numëroj përkatësin etnike të të infektuarve, si në “Zlatna Bubamara”?

Ndaj këtij shkrimi të Saraçinit i menjëhershëm ishte reagimi i Arben Taravarit. Ai i ka replikuar gazetarit Saraçini duke i thënë: “Pse je mërzit o Petrit? Bon qejf”.

Burimi: GAZETA.MK

Lajmet e fundit

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Pas ngjarjes së fundit e cila ndodhi në Kuvend, ku Kastriot Rexhepi nuk doli PRO politikave ruse për ta rrëzuar Qeverinë, kanë reaguar...

Ahmeti: Miqësia me ShBA dhe BE, nuk ka alternativë!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është deklaruar pasi zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ku dështoi votimi i mosbesimit të...
MARKETING I PAGUAR POLITIK