Wednesday, June 29, 2022

Ronela Hajati fiton edicionin e 60-të të Festivalit të RTSH-së, përfaqëson Shqipërinë në Eurovision


Ditën e sotme (e mërkurë) është mbajtur nata finale e edicionit të 60-të të Festivalit të Këngës në RTSH.

Derisa edhe rrugëtimit të sivjetmë i erdhi fundi, Ronela Hajati, është shpallur fituese e Festivalit të Radio Televizionit Shqiptar me këngën “Sekret”.

Në vend të dytë u rendit këngëtari Alban Ramosaj me projektin “Theje”, kurse vendin e tretë e zuri Eldis Arnjeti dhe Rrezarta Smaja.

Foto: YouTube

Artistja e njohur u shpall fituese pas tre netësh konkurrimi mes 20 krijimesh të përzgjedhura për Fest’ 60.

Hajati ndërkaq do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision Song Content që zhvillohet në Torino të Italisë në 2022.

Foto: YouTube

Kjo natë, ashtu si dy netët e para, solli emocione, surpriza e interpretime të jashtëzakonshme.

Rrugëtimi i Shqipërisë në Festivalin Evropian deri më tani ka bërë 16 vite pjesëmarrje. /Telegrafi/

Lajmet e fundit