Sunday, May 28, 2023

Rona Nishliu dhe Gjon Muharremaj risjellin këngën “Mallëngjimi”


Rona Nishliu ka risjell këngën e saj të para disa vitesh “Mallëngjimi”.

Ajo ka bashkuar forcat me kënëgtarin Gjon Muharremaj i njohur me emrin artistik, Gjon’s Tears.

Kënga “Mallëngjimi” është një dedikimi për vendlindjen, dhe dy artistët të njohur për vokalin e tyre, kanë përcjell shumë emocion gjatë interpretimit.

Foto: YouTube

Ndërkohë, kujtojmë që Rona dhe Gjon’s Tears të dy kanë shënuar suksese me pjesëmarrjen në Eurovision.

Rona duke përfaqësuar Shqipërinë, ndërsa Gjon Muharremaj përfaqësoi Zvicrën.

Kënga “Mallëngjimi” tashmë gjendet në kanalin zyrtar në “YouTube”. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën – Telegrafi

Ish-konkurrentja e Big Brother VIP Albania 2, Efi Dhedhes, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “S’e luan Topi”. Ajo është pyetur se...

Elhaida Dani rrëfen fillimet e vështira dhe kohën kur iku në Itali: U rrita në familje patriarkale, prandaj jam e ndrydhur – Telegrafi

Këngëtarja e njohur, Elhaida Dani, ishte e ftuara e radhës e kryeministrit Edi Rama në ‘podcast’-in e quajtur “Flasim”. Artistja shqiptare ka rrëfyer fillimet...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris: Nuk do të isha në këtë skenë pa të – Telegrafi

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Dhe...