Sunday, June 26, 2022

RMV, 89 raste të reja me kovid, 156 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 89
  • Riinfektime: 21
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 1
  • Të shëruar: 156
  • Testime: 1.760

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 493. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Kavadari dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar:  309.310
  • Të shëruar: 299.539
  • Të vdekur: 9.278
  • Testime: 2.013.928

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajmet e fundit

Fillon rregullimi, tamponimi dhe pastrimi i kanaleve në fshatin Dvorcë

Komuna e Pllasnicës sot ka nisur me rregullimin, tamponimin dhe pastrimin e kanaleve si dhe aktiviteteve të tjera në fshatin Dvorcë, kështu njofton kreu...

Miliona denarë nga arka e Studeniçanit shkojnë për shokun e afërt të Azem Sadikit!?

“Eling Dooel Uvoz-Izvos Skopje”, është kjo kompania më e preferuar e Komunës së Studeniçanit.Kjo kompani është ajo që fiton pothuajse çdo tender nga kreu...

ASH-së në Saraj së shpejti i vëndohet dryni, ja kush jep dorëheqje

Dega e ASH-së në Saraj shumë shpejtë do të mbyllet. Sipas informacioneve të TS, shumë nëndegë të saj do të mbyllen përfundimisht duke vendosur...