Sunday, May 28, 2023

Rita Ora dhe Taika Waititi do të festojnë Krishtlindjet dhe Vitin e Ri në shtëpinë e tyre mbi 11 milionë dollarësh në Australi


Rita Ora dhe i dashuri i saj i ri Taika Waititi do të kalojnë Krishtlindjet në Australi.

Ylli i popit, 31 vjeç, dhe i dashuri i saj regjisor Thor, 46 vjeç, do të festojnë sezonin festiv në Australi pasi ajo zbarkoi në Sydney në fillim të këtij muaji për të filmuar sezonin e ri të “The Voice Australia”.

Duke folur për Daily Mail Australia, një burim i afërt me Ritën konfirmoi se këngëtarja dhe i dashuri i saj do të kalojnë pesë javët e ardhshme duke jetuar në Sydney në një rezidencë 11.54 milionë dollarë në Bellevue Hill.

Foto: Getty Images

“Rita pret me padurim që të ketë Krishtlindje të nxehta në Aussie përpara se të fillojë xhirimet e sezonit të dytë të The Voice Australia”, thanë ata.

“Xhirimi për “The Voice: Generations” ka përfunduar pothuajse tashmë. Rita nuk ka në plan të kthehet në shtëpi për Krishtlindje dhe në vend të kësaj do të marrë pak kohë për veten këtu përpara se të rifillojnë xhirimet”, vazhduan të thonë të njëjtat burime.

Foto: PA

Pavarësisht se i është ofruar një shumë e madhe parash për të marrë pjesë në festat e Vitit të Ri, çifti i famshëm ka të ngjarë të shijojë fishekzjarrët nga rezidenca e tyre në port, shkruan DailyMail.

Çifti e ka shfrytëzuar sa më shumë kohën e tyre në Australi – Rita dhe Taika fluturuan në Sydney më 1 dhjetor dhe kaluan kohë në karantinë në shtëpi pas mbërritjes së tyre në përputhje me rregullat e COVID-19.

Foto: Rita Ora/Instagram

I dashuri i saj gjithashtu përflitet se do të vazhdojë punën në disa filma të ardhshëm, duke përfshirë “Thor: Love and Thunder” i cili është në post-produksion.

Rita dhe Taika thuhet se po ecin shpejt në marrëdhënien e tyre saqë kanë filluar të diskutojnë martesën, tha një burim për New Idea në gusht.

Foto: PA

“Taika e quan Ritën “grua” gjatë gjithë kohës dhe bisedon se si ai do të jetë burri i saj i parë dhe i fundit,” kishte deklaruar një burim.

Në anën tjetër, Rita thuhet se ka filluar të bëjë shaka për martesën në një ceremoni kaliforniane dhe më pas të festojë me një festë më të madhe në një datë të mëvonshme.

Foto: REX

Rita dhe Taika filluan të takohen ‘fshehurazi’ në fillim të marsit, tre muaj para se ajo të largohej nga Australia për në Los Angeles në fillim të qershorit.

“Të gjithë miqtë e tyre e dinë për marrëdhënien – ata janë vërtet të dashuruar me njëri-tjetrin”, tha burimi atë kohë.

Çifti bëri debutimin e tyre në tapetin e kuq në premierën e “The Suicide Squad” më 2 gusht në Los Angeles. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën – Telegrafi

Ish-konkurrentja e Big Brother VIP Albania 2, Efi Dhedhes, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “S’e luan Topi”. Ajo është pyetur se...

Elhaida Dani rrëfen fillimet e vështira dhe kohën kur iku në Itali: U rrita në familje patriarkale, prandaj jam e ndrydhur – Telegrafi

Këngëtarja e njohur, Elhaida Dani, ishte e ftuara e radhës e kryeministrit Edi Rama në ‘podcast’-in e quajtur “Flasim”. Artistja shqiptare ka rrëfyer fillimet...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris: Nuk do të isha në këtë skenë pa të – Telegrafi

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Dhe...