Sunday, June 26, 2022

Rihanna fotografohet rrugëve të Barbadosit duke treguar me krenari barkun e rrumbullakosur, pak pas arrestimit të ASAP Rockyt


Rihanna është fotografuar edhe një herë në pushimet e saj në Barbados, disa ditë para arrestimit të të dashurit të saj ASAP Rocky, kur ata mbërritën në Los Angeles.

Ylli 34-vjeçar e cila është shtatzënë në pritje të fëmijës së parë, mund të shihet duke bërë një ndalesë në rrugë, duke treguar barkun e saj të rrumbullakosur e veshur me një bluzë të vogël dhe fund, ndërsa përqafon të dashurin e saj reper, emri i vërtetë i të cilit është Rakim Athelaston Mayers.

Dyshja mund të shiheshin në një stendë lokale të kokosit në Barbados, teksa Rihanna shijoi ushqimin e frutave të martën, vetëm një ditë para arrestimit të të dashurit të saj, shkruan DailyMail.

Kjo paraqitje e saj vjen në mes të një raportimi të ri se këngëtarja e hitit “Rude Boy” mbeti e shqetësuar dhe u “detyrua të anulonte festën e saj ‘baby-shower’” pasi ASAP, 33 vjeç, u arrestua në lidhje me të shtënat me armë zjarri në Hollywood në nëntor të vitit 2021.

“Rihanna ishte aty kur Rocky u arrestua dhe po qante pa pushim”, pohoi një burim për tabloidin britanik The Sun.

“Ajo është shtatzënë dhe këto janë akuza shumë të rënda, është një skenar makthi për të”, tha burimi.

“Ishte menduar të ishte festa ‘baby-shower’ e Rihannas në Los Angeles të mërkurën mbrëma, por ata duhej ta anulonin”, shtoi burimi.

I njëjti vazhdoi: “Rihanna ishte shumë, shumë e mërzitur dhe e stresuar nga arrestimi i Rockyt. Nuk është koha më e mirë për të që të jetë në një sfidë kaq emocionale”.

Të mërkurën, reperi dha garancinë e tij prej 550,000 dollarësh dhe u fotografua duke u liruar nga një burg në Los Angeles – vetëm disa orë pasi u arrestua në LAX pasi dyshohet se kishte qëlluar një të njohur pas një debati në Hollywood vitin e kaluar.

Policia arrestoi reperin në Aeroportin Ndërkombëtar të Los Angelesit të mërkurën në mëngjes me akuzën e sulmit me një armë vdekjeprurëse.

Oficerët u panë gjithashtu jashtë shtëpisë së tij në Los Angeles, përpara se të bastisnin pronën. Detektivët sekuestruan disa kuti me prova nga shtëpia.

ASAP Rocky u dërgua në selinë e LAPD për t’u marrë në pyetje dhe më vonë u arrestua. Mësohet se ai ka kërkuar praninë e avokatëve të tij.

Babai i ardhshëm dërgoi garanci prej 550 mijë dollarësh dhe u pa duke dalë nga burgu të mërkurën në mbrëmje i veshur me një veshje bardh e zi dhe atlete.

LAPD lëshoi një deklaratë duke thënë se oficerët ‘punuan me zell’ për të hetuar të shtënat e nëntorit 2021, të cilat lanë viktimën me lëndime të lehta dhe ‘identifikimin e të dyshuarve të përfshirë’.

Nëse dënohet, ASAP mund të përballet me burgim deri në një vit, një gjobë prej 1000 dollarësh dhe provë për kundërvajtje, sipas Kodit Penal të Kalifornisë. Nëse ai merr një sulm krimi me një dënim vdekjeprurës me armë, reperi mund të kalojë deri në katër vjet në burg shtetëror, të gjobitet deri në 10,000 dollarë dhe të ketë provë të detyrueshme.

Reperi u arrestua menjëherë pasi mbërriti në LAX me një avion privat, raportoi fillimisht NBC News. Ai po kthehej në shtëpi nga pushimet në Barbados me të dashurën e tij shtatzënë, Rihanna.

Policia e Los Angelesit po hetonte reperin pasi një burrë pretendoi se ASAP Rocky e gjuajti me armë pas një debati.

Mësohet se një nga plumbat është shkrepur në dorën e majtë të viktimës dhe më pas ai ka kërkuar trajtim mjekësor.

Pas të shtënave, i dashuri i Rihannas dhe dy burra të tjerë, të cilët thuhet se kishin ecur me të, u larguan nga vendi i ngjarjes.

Autoritetet bashkëpunuan me viktimën dhe përfundimisht ishin në gjendje të emëronin Mayersin si të dyshuar për të shtënat me armë.

Policia arrestoi reperin me ndihmën e Emigracionit dhe Doganës. Çështja së shpejti do t’i paraqitet Zyrës së Prokurorit të Qarkut të Los Angelesit për shqyrtim.

Megjithatë, Rihanna nuk lejoi që problemet e saj personale t’i pengonin biznesin e saj, pasi ajo u lajmërua Instagram të premten për të promovuar një produkt të ri ‘Fenty Beauty’. /Telegrafi/

Lajmet e fundit