Tuesday, November 30, 2021

Profesori nga Kosova, përkrahës i Vetëvendosjes: Besa e ASH janë produkt i tradhëtive


Profesori nga Kosova, Mehmet Kalisi, i njohur në opinion si përkrahës i Vetëvendosjes, ka komentuar zhvillomet politike në Maqedoninë e Veriut, shkruan politiko.mk

Sipas tij, edhe Besa e tanishme edhe ASH ja jane produkt i tradhetive. Njehere nese tradheton, shton ai, pse te mos e besh perseri.

“Nese do isha shqiptar i Maqedonise dhe te kisha mundesi te zgjidhja ndermjet dy opsioneve per te lidhur koalicione me BDI apo me ASH+BESA, padyshim do zgjidhja opsionin BDI. Per nje arsye logjike fare te thjeshte edhe Besa e tanishme edhe ASH ja jane produkt i tradhetive. Njehere nese tradheton, pse te mos e besh perseri?!”, ka shkruar Kalisi.

Ndryshe, koalicioni VMRO-DPMNE, ASH, Alternativa, Besa dhe Levica ka ndallur reagime të shumta në opinionin vendas, Kosovë e Shqipëri, madje duke e përkufizuar si tradhëti.

Lajmet e fundit

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Pas ngjarjes së fundit e cila ndodhi në Kuvend, ku Kastriot Rexhepi nuk doli PRO politikave ruse për ta rrëzuar Qeverinë, kanë reaguar...

Ahmeti: Miqësia me ShBA dhe BE, nuk ka alternativë!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është deklaruar pasi zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ku dështoi votimi i mosbesimit të...
MARKETING I PAGUAR POLITIK