Tuesday, June 28, 2022

Parashikimi i motit për nesër, temperaturat maksimale arrijnë deri në 19 gradë Celsius


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se të dielën mbi vendin vonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

IHMK bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë Celsius.

Gjithashtu, në njoftim thuhet se do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s. /Telegrafi/

Lajmet e fundit