Wednesday, June 29, 2022

“Nuk jam ndjerë kurrë më e vetmuar”, Jessie J përlotet në koncert vetëm pak orë pasi njoftoi se kishte pësuar një abort


Jessie J shpërtheu në lot në skenë teksa performoi në një koncert intim në Los Angeles të mërkurën, disa orë pasi njoftoi se kishte pësuar një abort.

Këngëtarja zemërthyer, 33 vjeçe, i ishte thënë nga mjekët pas skanimit të saj të tretë të martën se nuk mund të ndjenin më rrahjet e zemrës së foshnjës, shkruan DailyMail.

Gjatë koncertit të saj në “The Hotel Cafe”, Jessie tha se “nuk ishte ndjerë kurrë më e vetmuar” pasi humbi atë që do të kishte qenë fëmija i saj i parë.

Duke folur për audiencën, Jessie tha mes lotësh: “Vendosa të bëja një fëmijë vetëm dhe për një mrekulli funksionoi për pak kohë dhe dje ishte e vështirë”.

“Ky vit ka qenë viti më i vështirë që më është dashur të kaloj ndonjëherë”, ka thënë këngëtarja e famshme britanike.

“Në dhjetor të vitit të kaluar humba dëgjimin, u diagnostikova me Menieres. Pastaj humba zërin tim, gjë e cila ishte e tmerrshme. Pastaj humba fëmijën tim. E di që do të jem mirë sepse nuk ka asgjë tjetër për të zgjedhur në mënyrën se si jetoj”.

“Nuk jam ndjerë kurrë më i vetmuar sesa jam ndjerë javën e kaluar”.

Në vitin 2014, Jessie zbuloi se “nuk mund të ketë kurrë” fëmijë në mënyrë natyrale. Ajo tha në skenë në atë kohë: “Më thanë katër vjet më parë se nuk mund të kem kurrë fëmijë”.

“Unë nuk ju them djema për simpati sepse unë jam një nga miliona gra dhe burra që e kanë kaluar këtë dhe do ta kalojnë këtë”, shtoi ajo.

Jessie doli në skenë brenda disa orësh pasi njoftoi se kishte dështuar dhe u tha fansave “jam gjithandej” ndërsa hapi koncertin dy-orësh.

“Mirëmbrëma të gjithëve. Do të luaj pak muzikë për ta bërë atë edhe më emocionuese”, tha ajo.

“Ju lutem të jeni me mua sonte, lexoni dhomën. Të gjithë në këtë dhomë janë njerëz dhe të gjithë ne po kalojmë diçka në jetë tani”.

“Më falni që jam kudo në jetën time dhe nuk do të pretendoj se nuk jam kështu që vlera e çmimit mund të duket pak më e trishtuar se zakonisht, por do të bëj më të mirën”.

“Jam në thelb në këtë moment dhe kjo është arsyeja pse jam këtu sepse nuk ka asgjë në jetë që më ndihmon të kuptoj veten më shumë se kjo”.

“Nuk e kisha idenë se si do të ndihesha se mund të ishte një natë ekuilibri. Zemra ime duket sikur po vrapoj, por nuk jam”.

“Kam pak dhimbje”, shtoi Jessie, përpara se t’i thoshte audiencës se ndihej e pasigurt sepse ishte ‘ënjtur’ ndërsa hoqi pallton prej pelushi.

Më herët gjatë ditës, Jessie u tha ndjekësve se kishte ‘vendosur të bënte një fëmijë vetë’, pasi tregoi në tetor se ishte ndarë nga i dashuri i saj Max Pham.

Këngëtarja e pikëlluar tha se ishte ‘ende në shok’ por vendosi të performojë në Los Angeles më vonë të mërkurën në mbrëmje ‘sepse të kënduarit do ta ndihmonte’.

Krahas një fotoje të saj duke mbajtur një test shtatzënie, Jessie shkroi: “Dje në mëngjes isha duke qeshur me një shoqe duke thënë: ‘Seriozisht, por si do ta kaloj koncertin tim në Los Angeles nesër mbrëma pa i thënë të gjithë audiencës se jam shtatzënë’”.

“Dje pasdite kisha frikë nga mendimi për të kaluar koncertin pa e treguar”.

“Pasi shkova për skanimin tim të tretë dhe më thanë se nuk kishte më rrahje zemre. Këte mëngjes. Ndihem sikur nuk kam kontroll mbi emocionet e mia. Mund të pendohem që e postova këtë. Unë mund të mos. Unë në fakt nuk e di”.

Ajo vazhdoi: “Vendosa të kem një fëmijë vetë. Sepse është gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe jeta është e shkurtër. Të mbetesha shtatzënë ishte një mrekulli në vetvete dhe një përvojë që nuk do ta harroj kurrë dhe e di që do ta kem përsëri”.

“Jam ende në shok, trishtimi është i jashtëzakonshëm. Por e di që jam e fortë dhe e di që do të jem mirë”.

“E di gjithashtu se miliona gra në mbarë botën e kanë ndier këtë dhimbje dhe shumë më keq. Ndihem i lidhur me ata prej jush që njoh dhe ata prej jush që nuk i njoh”.

“Është ndjenja më e vetmuar në botë. Kështu që do të shihemi sonte në Los Angeles”.

“Unë mund të bëj më pak shaka, por zemra ime do të jetë në dhomë”, përfundoi këngëtarja britanike. /Telegrafi/

Lajmet e fundit