Thursday, January 27, 2022

Nuk është as Ronaldo e as Messi, për Nadalin – Ronaldo Nazario është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave


Rafael Nadal është një i pasionuar pas futbollit dhe tashmë është e ditur se përkrah Real Madridin.

Në një intervistë për mediat e vendit, tenisti spanjoll ka zbuluar se cili është lojtari i tij i preferuar.

Në majë të listës nuk është as Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, por ish-futbollisti brazilian Ronaldo (Fenomeni).

“Jam rritur duke parë duke luajtur Ronaldon”, ka thënë fillimisht Nadal.

“Gjithnjë e kam admiruar lojën dhe sjelljen e tij dhe kam shkuar disa herë për ta parë duke luajtur në stadium”.

“Për mua mbetet lojtari i më i mirë”, ka shtuar më tej spanjolli. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Pasuria neto e Conor McGregor në vitin 2021: Sa fitoi irlandezi nga shitja e Proper 12 Irish Whisky?

Nuk është për t’u habitur që Conor McGregor po e rrit pasurinë e tij neto pasi u bë i famshëm në UFC. McGregor nuk...

Tchouameni, ylli i fundit nga fabrika e Monacos: Klubi pret të mbush sërish arkat, siç ka bërë shpesh në 10 vitet e fundit

Monaco po bëhet gati të zgjerojë arkën e tyre edhe me një shitjet një ylli tjetër të ri, pasi bëhet fjalë për 21-vjeçarin,...

Kush është Sunil Chhetri, golashënuesi indian që po konkurron me Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon

Të dielën, sulmuesi i Indisë, Sunil Chhetri, 37 vjeçar, bëri histori duke barazuar numrin e golave ​​të Peles dhe tani është prapa Lionel Messit...
MARKETING I PAGUAR POLITIK