Sunday, December 5, 2021

Nisin homazhet për regjisoren e ndjerë Burbuqe Berisha


Brenda Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë nisur homazhet në nderim të regjisores tashmë të ndjerë, Burbuqe Berishës.

Siç shihet, deri më tani një numër i qytetarëve kanë bërë homazhe, gjersa të njëjtën pritet ta bëjnë edhe liderët politikë.

Para fotografisë së ish-drejtoreshës së TKK-së në hyrje të Teatrit Kombëtar janë vënë disa buqeta me lule nga familjarët e të pranishmit e tjerë.

Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi

Filmbërësja shqiptare ka ndërruar jetë mesditën e djeshme (e mërkurë) në ambientet e Ministrisë së Kulturës.

Ajo ishte regjisore e një numri të konsiderueshëm të filmave të shkurtër, të gjatë, dokumentarë, serive televizive, shfaqjeve teatrore dhe fituese e disa shpërblimeve në festivale të filmit dhe teatrit me karakter vendor e ndërkombëtar.

Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi

Varrimi i të ndjerës ndërkohë do bëhet sot në orën 15:00 në varrezat e qytetit të Prishtinës. /Telegrafi/

Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi

Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi

Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi

Lajmet e fundit
MARKETING I PAGUAR POLITIK