Sunday, June 26, 2022

Në rrjetet sociale shpërthejnë shakatë pas ngritjes së çmimit të naftës dhe vajit


Në rrjetet sociale kanë shpërthyer shakatë pas shtrenjtimit të naftës dhe vajit në Kosovë.

Çmimi i naftës aktualisht në Kosovë kushton 1.65 litra, kurse rritje të çmimeve kanë pësuar edhe produktet ushqimore, përfshirë edhe vajin i cili nga 1.60 Euro sa ka kushtuar një litër, tashmë çmimi ka arritur në 3.49 Euro, transmeton Telegrafi.

Për ngritjen e çmimeve qytetarët reaguan ashpër, ndërsa në mesin e reagimeve kishte dhe të atillë që shfrytëzuan momentin që të krijojnë disa shaka pas situatës së krijuar në vend.

Një fotografi e shpërndarë në rrjetet sociale e cila u komentua shumë nga qytetarët ishte e asaj ku kinse inspektorët janë në gjumë dhe çmimet janë ngritur.

Në rrjet kishte po ashtu fotografi tjera, ku ndër to ishte edhe një torte me mbishkrim “Urime shtrenjtimi i naftës”.

Për më shumë, shikoni fotografitë më poshtë. /Telegrafi/ 

Lajmet e fundit

Magjike, ky është shteti që ka një plazh me rërë në formë ylli – Indeksonline.net

Ka shumë mrekulli në botë që kur i shohim është e pamundur të besojmë se janë të vërteta. E njëjta gjë vlen edhe...

Njeriu që mbante çantën me kodin bërthamor të Putinit goditet me plumb në kokë – Indeksonline.net

Ish-koloneli rus, Vadim Zimin (53) është gjetur në banesën e tij pak ditë më parë i qëlluar me një plumb në kokë. Zimin...