Sunday, May 28, 2023

Në Prishtinë, reduktimet e rrymës shkakojnë tollovi në komunikacion


Reduktimet e energjisë elektrike nga KEDS, janë duke shkaktuar tollovi edhe në komunikacion.

Për shkak të ndaljes dyorëshe të rrymës, semaforët në lagje të caktuara nuk kanë funksionuar, dhe kështu ka acaruar edhe shoferët.

Tek Menza e Studentëve në Prishtinë, ngasesit e veturave të pakënaqur me bllokimin e rrugës, përdornin borinë.

Ndryshe, kompania për Distribuim të Energjisë Elektrike, ka bërë të ditur se gjatë ditëve të fundit, sistemi elektroenergjetik i vendit është mbingarkuar tej mase.

Sipas KEDS-it, do të fillohet me kufizime të energjisë elektrike, të cilat pritet të janë rreth dy orë dhe do të prekin të gjithë konsumatorët në kohë të ndryshme./Telegrafi/

Lajmet e fundit

Kurti viziton varrin e Nënës Pashke, historia e saj është rrëqethëse – Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nderoi kujtimin e Nënës Pashke Krasniqi Markaj.  Ai së bashku me studiuesen Nora Visoka Weller dhe shkrimtarin...

Nga vizita e senatorëve amerikanë, rasti VisaMetric, e deri në tensionimin e situatës në veri – lajmet që shënuan javën – Telegrafi

Java që po lëmë pas ishte e mbushur me ngjarje, duke filluar nga vizita e senatorëve amerikanë në Kosovë, zhvillimet rreth rastit të...

Moti në fundjavë, shi e shkarkime rrufesh – Telegrafi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK njofton se...