Sunday, November 28, 2021

Nacionalisti Aleksandar Pandov përkrah Arben Taravarin (FOTO)


Nacionalisti maqedonas Aleksandar Pandov i njohur për opinionin për qëndrimet e tij antishqiptare në faqen e tij zyrtare në rrjetin social facebook sot ka publikuar një fotografi të bërë me Arben Taravarin dhe ka shprehur përkrahjen ndaj kandidaturës së tij për komunën e Gostivarit, shkruan opinionshqip.live

Qytetarët mbajnë mend shumë mirë rolin e Aleksandar Pandovit në vitin 1997 kur protestonte kundër mësimdhënies në gjuhën shqipe në Fakultetin Pedagogjik në Shkup.

“E madhe përkrahja në Gostivar për kryetarin aktual dhe të ardhshëm, Arben Taravari! Populli është i bashkuar, Maqedonia do të fitojë!”- ka shkruar Pandov në faqen e tij të facebookut.

Burimi: opinionshqip.live

Lajmet e fundit

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Pas ngjarjes së fundit e cila ndodhi në Kuvend, ku Kastriot Rexhepi nuk doli PRO politikave ruse për ta rrëzuar Qeverinë, kanë reaguar...

Ahmeti: Miqësia me ShBA dhe BE, nuk ka alternativë!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është deklaruar pasi zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ku dështoi votimi i mosbesimit të...
MARKETING I PAGUAR POLITIK