Sunday, July 3, 2022

Mësuesja u pezullua pasi videoja e saj seksuale shkoi tek 200 nxënësit e shkollës së saj


Një mësuese e Ohios është pezulluar pasi një video teksa supozohet se kryen marrëdhënie seksuale me të dashurin, ka shkuar tek 200 nxënësit e shkollës së saj.

Pamjet e tmerrshme – që supozohet se përfshijnë edukatoren dhe të dashurin e saj – u ruajtën në telefonin celular të mësueses dhe u dërguan studentëve në Ginn Academy në Cleveland.

Mësuesi i paidentifikuar i përfshirë në incident aktualisht nuk konsiderohet si i dyshuar, por detektivët e Njësisë së Krimeve Seksore të Policisë së Cleveland po e hetojnë, thanë autoritetet për cleveland.com.

Megjithatë, zëdhënësi i Distriktit Shkollor Metropolitan të Cleveland, Thomas Ott tha se edukatori i ekspozuar është pezulluar nga shkolla dhe nuk do të punojë me studentët deri sa të publikohen rezultatet e hetimit.

Mësuesja thuhet se pranoi se e kishte të ruajtur videon e vlerësuar me X në celularin e saj personal, por tha se nuk ia kishte dërguar askujt, raporton nypost.

Një ekspert i sigurisë kibernetike i tha gazetës lokale se është e mundur që telefoni i mësueses të jetë hakuar.

Megjithatë, prindërit kanë mbetur të indinjuar nga AirDrop erotik – dhe thonë se nuk ka dallim nëse ishte apo jo një aksident.

Ndërkohë, Sindikata e Mësuesve të Cleveland-it lëshoi deklaratën e mëposhtme “Marrëveshja jonë kolektive me qarkun parashikon një proces që mbron anëtarët tanë, distriktin dhe studentët kur bëhen akuza që përfshijnë anëtarët. Ne do të punojmë me anëtarin tonë dhe distriktin për të zbardhur rastin”. /Telegrafi/

Lajmet e fundit