Wednesday, June 29, 2022

Kim Kardashian do të nderohet me çmimin “Ikona e modës”


Ylli dhe miliarderja Kim Kardashian do të marrë çmimin ‘Fashion Icon (Ikona e modës)’ në People’s Choice Awards 2021 më 7 dhjetor, NBC dhe E!.

Sipas një njoftimi për shtyp nga rrjetet e transmetimit, themeluesja 41-vjeçare e markës “SKIMS” po nderohet për “ndjesinë e saj të mprehtë të modës, suksesin e paparë sipërmarrës dhe transformimin e vetëm të industrisë së modës përmes modeleve të saj inovative dhe stilit të tendencës në të kaluarën”.

Që nga fillimi i serialit “Keeping Up With the Kardashians” në kanalin E!, i cili u shfaq në vitin 2007 dhe transmetoi sezonin e tij të fundit në vitin 2021, Kardashian e ka ndarë popullaritetin e saj televiziv në një perandori biznesi miliarda dollarëshe, shkruan Page Six.

Foto: FilmMagic

Përveç kompanisë së saj të veshjeve “SKIMS”, e cila së fundmi ka bashkëpunuar me markën luksoze “Fendi”, ajo gjithashtu mbikëqyr dy marka kozmetike, “KKW Fragrance” dhe “KKW Beauty”.

Natyrisht, Kardashian është gjithashtu një e ftuar speciale në eventet e Javës së Modës, dhe rregullisht del me pamje të shkëputura nga pista (dhe të rralla arkivore) nga stilistë si: “Balenciaga”, “Balmain”, “Versace” dhe “Mugler”.

“Për gati dy dekada, evolucioni i stilit të Kim Kardashian West ka ndërprerë dhe ka ndikuar tendencat në nivel global dhe e ka forcuar veten si një forcë që duhet llogaritur brenda industrisë së modës”, tha Jen Neal, nënkryetare ekzekutive e emisioneve argëtuese në E! News në NBCUniversal.

Foto: Kim Kardashian/Instagram

“Për të qenë një frymëzim kulturor dhe shumë më tepër, ne mezi presim ta nderojmë Kimin me çmimin e këtij viti ‘People’s Fashion Icon (Ikona e modës nga People)’.

Nuk është hera e parë që stili i Kardashian i jep asaj një trofe. Ajo më parë mori çmimin e parë të influenceres në “Çmimet CFDA 2019” – dhe së fundmi mori nderin ‘Brand Innovator’ në WSJ, përkatësisht “Çmimet e Inovatorëve të Revistës 2021”.

Ajo është fituesja e katërt e çmimit “Fashion Icon (Ikona e modës)”, duke ndjekur hapat e emrave të famshëm si: Tracee Ellis Ross, Gwen Stefani dhe Victoria Beckham.

Çmimet “People’s Choice Awards 2021” do të transmetohen të martën, më 7 dhjetor në orën 21:00 (ET) në NBC dhe E!. /Telegrafi/

Lajmet e fundit