Sunday, June 26, 2022

Këpucë të shkatërruara? Balenciaga nxjerr koleksionin e ri – Indeksonline.net


Këpucët tuaja të  vjetra janë befas kulmi i modës nëse ky lançim i ri nga Balenciage, i preferuari i të famshmëve, është diçka për t’u bërë. 

Dailymail shkruan se shtëpia franceze e modës, e njohur me A-listë si Kim Kardashian dhe Justin Bieber, ka nxjerrë një gamë të re prej 1290 £ të këpucëve ‘të shkatërruara plotësisht’, të mbuluara me vrima dhe shenja gërvishtjeje.

Fansat u tallën shpejt me markën pasi këpucët u bënë virale kur dolën të hënën. Të disponueshme për t’u porositur paraprakisht, këpucët janë një version i kufizuar i Balenciage në Paris, të cilat zakonisht kushtojnë 450 £.

Versionet e shkatërruara plotësisht vijnë në të zezë, të bardhë ose kafe dhe janë të mbushura me vrima nëpër anët e pambukut, sipër dhe mbrapa. Emri i markës së gjigantit të modës është ngjitur në anën e shputave për t’u dukur si grafiti i stilolapsit. Dhe për ironi, Balenciaga thotë se nëse ndoten, thjesht ‘fshijini me një leckë të butë’.

Lajmet e fundit

Magjike, ky është shteti që ka një plazh me rërë në formë ylli – Indeksonline.net

Ka shumë mrekulli në botë që kur i shohim është e pamundur të besojmë se janë të vërteta. E njëjta gjë vlen edhe...

Njeriu që mbante çantën me kodin bërthamor të Putinit goditet me plumb në kokë – Indeksonline.net

Ish-koloneli rus, Vadim Zimin (53) është gjetur në banesën e tij pak ditë më parë i qëlluar me një plumb në kokë. Zimin...