Sunday, July 3, 2022

Kate Middleton nuk do ta harrojë kurrë se si Meghan Markle e trajtoi atë, por prapëseprapë nuk dëshiron ta vazhdojë grindjen me kunatën e saj


Kate Middleton ‘nuk do të harrojë’ kurrë se si e trajtoi Meghan Markle, por nuk do ta zgjasë grindjen e tyre, ka pohuar një ekspert mbretëror.

Thashethemet kanë qarkulluar prej kohësh për një grindje midis Dukeshës së Cambridge-it, 40 vjeçe, dhe Dukeshës së Sussex-it, gjithashtu 40 vjeçe, në dasmën e ish-aktores me Princin Harry në maj të vitit 2018, me marrëdhëniet që kanë mbetur të tensionuara që atëherë.

Dhe thuhej se Kate i kishte parë si ‘të vdekshme’ pretendimet që ajo e bëri Meghanin të qante gjatë një sherri për fustanet e shoqërueseve të nuses, të cilat u bënë të ditura gjatë intervistës me Oprah Winfreyn vitin e kaluar, shkruan DailyMail.

Sipas Ingrid Seward, nëna e tre fëmijëve do të jetë ‘e përzemërt’ me Meghanin nëse do të marrë pjesë në jubileun e Mbretëreshës Elizabeth (70 vite që nga koha kur ajo mori kurorën e Mbretëreshës), duke thënë për The Mirror: “Ajo me siguri do të fotografohet duke e puthur ose përqafuar…Ajo e di se nuk ka kuptim duke zgjatur një grindje që ka mundësi të riparohet”.

Ndërkohë Ingrid tha se nëse gratë ribashkohen në jubile, Dukesha e Cambridge-it do t’i vendosë ndjenjat e saj në njërën anë.

Ajo tha: “Ajo duhet – kjo është pjesë e punës së saj. Ndjenjat e saj private duhet të mbeten pikërisht të tilla”.

Gjatë transmetimit të intervistës vitin e kaluar, Meghan tha: “Ajo (Kate) ishte e mërzitur për diçka, por ajo e zotëronte atë dhe ajo kërkoi falje. Dhe ajo më solli lule”.

Duke folur për Revistën OK! vitin e kaluar, Katie Nicholl shpjegoi: “Kate nuk ka dashur kurrë që të dalë në shtyp me ndonjë sugjerim për një përçarje me Meghanin, kështu që është shumë e vështirë që kjo histori të qarkullojë”.

Katie shtoi se ka ‘versione të ndryshme’ të historisë dhe pretendoi se Princi Harry dhe Meghan e dinë se Kate ‘nuk është në gjendje të përgjigjet’.

“Me sa dëgjoj, ka versione të ndryshme të historisë së shoqërueses së nuses, jo vetëm atë që Meghan diskutoi”, tha ekspertja mbretërore për revistën.

“Kate e ndjeu se gjithçka ishte e rregulluar, kështu që të ringjallej sërish ishte vdekjeprurëse. Kate nuk është në gjendje të përgjigjet dhe Meghan dhe Harry e dinë këtë”.

Ekspertja mbretërore vazhdoi të pretendonte se Kate mbeti ‘e pikëlluar, e zhgënjyer dhe e lënduar’ pas intervistës së përgjithshme të Meghanit dhe Princit Harry.

Komentet e fundit të Ingridit vijnë pasi mbetet në pikëpyetje nëse Duka dhe Dukesha e Sussex-it, pra Meghan dhe Harry do të marrin pjesë apo jo në jubileun e Mbretëreshës.

Muajin e kaluar, biografi mbretëror Tom Bower pretendoi se Meghan mund të mos kthehet më në Mbretërinë e Bashkuar pasi “thjesht nuk i intereson” se çfarë mendon publiku britanik.

“Dukesha, e cila jeton në një rezidencë prej 14 milionë dollarësh në Montecito, Kaliforni pasi u tërhoq nga detyra mbretërore në vitin 2020, nuk ka ‘ndërmend’ të kthehet në Londër, sepse e sheh Britaninë si një ‘kauzë të humbur’”, tha ai.

Komentatori, i cili aktualisht është duke punuar në një biografi të Meghanit, i tha The Sun: “Destinacioni përfundimtar i Meghanit është i paqartë, por ajo me siguri ka mbështetjen për të bërë një përpjekje për të luajtur si një politikane amerikane”.

“Paralelisht, Britania është një kauzë e humbur për Çiftin Sussex. Në të vërtetë, dyshoj se Meghan nuk i intereson më nëse është e mirëpritur në Londër. Ajo nuk ka ndërmend të kthehet”.

Princi Harry besohet se ka ‘kontaktuar me babain e tij’ përpara jubileut të Mbretëreshës dhe ka të ngjarë të kthehet për festime këtë verë.

Duka pritej të vinte në Mbretërinë e Bashkuar për shërbimin përkujtimor të Dukës së Edinburgut në pranverë dhe Jubileun e Mbretëreshës në verë.

Megjithatë, një mosmarrëveshje e fundit për sigurinë e Policisë Metropolitane e ka vënë në dyshim rikthimin e tij. /Telegrafi/

Lajmet e fundit