Sunday, June 26, 2022

Kastriot Imeri përsëri në formacionin e javës në Zvicër


Kastriot Imeri ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit zviceran.

Mesfushori nga Kosova ka qenë vendimtar në një tjetër fitore të skuadrës së tij Servette, që mposhtën liderin Zurichun me rezultat minimal 1-0.

Reprezentuesi i Zvicrës shënoi golin në minutën e 35-të, gol që doli të jetë i fitores në këtë takim.

21-vjeçari ishte më i miri në fushë dhe për këtë ka zënë vend edhe në formacionin më të mirë të xhiros së 29-të në elitën e futbollit zviceran.

Për Imerin ky ishte goli i 11-të këtë edicion në Superligën e Zvicrës, duke qenë më meritori për ecurinë pozitive të Servettes. /Telegrafi/

Lajmet e fundit