Monday, November 29, 2021

Kasami dhe Sela rikthyen VMRO-DPMNE-në


Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe partneri i tij i koalicionit, kryetari i Alternativës Afrim Gashi me politikat e tyre të gabuara mundësuan që VMRO-DPMNE-ja anti-shqiptare të rikthehet në skenën politike të Maqedonisë së Veriut, shkruan opinionshqip.live

ASH dhe Alternativa kanë vetëm një qëllim, të ulen në kolltuqet e Qeverisë pa marrë vëbesimin e qytetarëve shqiptar në zgjedhje.

Kujtojmë opinionin se Aleanca E Ziadin Selës, bashkë me Alternativën e Afrim Gashit dhe Besën e Bilall Kasamit morrën diku 49 mijë vota në zgjedhjet e fundit lokale, kurse Bashkimi Demokratik për Integrim, e vetme përballë tyre fitoi mbi 125 mijë vota.

Përkthyer në numra deputetësh rezultatin e zgjedhjeve lokale, BDI do të fitonte 18 deputet, ASH-AA dhe BESA 12 deputet, PDSH 1 deputet.

Burimi: opinionshqip.live

Lajmet e fundit

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Pas ngjarjes së fundit e cila ndodhi në Kuvend, ku Kastriot Rexhepi nuk doli PRO politikave ruse për ta rrëzuar Qeverinë, kanë reaguar...

Ahmeti: Miqësia me ShBA dhe BE, nuk ka alternativë!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është deklaruar pasi zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ku dështoi votimi i mosbesimit të...
MARKETING I PAGUAR POLITIK