Tuesday, June 28, 2022

Kanye Westit i ndalohet të performojë në “Grammy Awards” për shkak të ‘sjelljes në internet’


Kanye Westit i është ndaluar të performojë në ndarjen e çmimeve “Grammy Awards” për shkak të sjelljes së tij që ka bërë kohëve të fundit në rrjetet sociale.

Përfaqësuesi i West citoi një raport të postuar të premten vonë (18 mars), duke pretenduar se ekipi i artistit mori një telefonatë duke e informuar atë se ai ishte hequr “për fat të keq” nga formacioni i interpretuesve për shfaqjen për shkak të “sjelljes së tij shqetësuese në internet”.

Ndërsa West, i cili është në garë për pesë çmime “Grammy 2022”, nuk ishte në listën e parë të interpretuesve të shpallur të martën, megjithatë ai mund të ketë qenë një nga interpretuesit e planifikuar.

Foto: WireImage

Variety e konfirmoi lajmin menjëherë pasi bashkëpunëtori i West-it “Eazy”, reperi The Game, i doli në mbrojtje reperit ndërsa ai përballet me shqyrtimin për ngacmimin e ish-gruas Kim Kardashian dhe ngacmimin kibernetik të Pete Davidson dhe përdorimin e një sharje racore ndaj prezantuesit të “The Daily Show”, Trevor Noah.

“Grammy-t kanë vendosur në minutën e fundit të tërheqin Kanye West nga performanca në shfaqje sikur ne të mos e dinim se do të ndodhet kjo”, ka shkruae The Game, i lindur përmes një postimi në Instagram, shkruan PageSix.

Foto: WireImage

“Mund të jetë sepse Trevor Noah do t’i prezantoi ato dhe ka pasur një bisedë midis ekipit të tij dhe akademisë që çoi në vendimin ose sepse llogaria e Ye u pezullua vetëm disa ditë më parë për arsye të panjohura, veçanërisht në një botë ku mund të jenë të gjitha gjërat më negative në të njëjtin aplikacion pa pasoja apo pezullime”, ka shkruar tutje reperi.

Ndërsa West nuk do të performojë më, albumi i reperit i vitit 2021 “Donda” është nominuar për pesë çmime, duke përfshirë “Albumin e Vitit”.

Lajmi për anulimin e performancës së tij vjen disa ditë pasi një kritik filloi një peticion për të hequr dorë Ye si performuesin kryesorë për festivalin e muzikës “Coachella” të këtij viti. /Telegrafi/

Lajmet e fundit