Sunday, June 26, 2022

Janet Jackson thotë se janë miq të mirë me Justin Timberlake edhe pas performancës së tyre famëkeqe në “Super Bowl” të vitit 2004


Janet Jackson ka folur sërish për marrëdhënien e saj me Justin Timberlake pas performancës së tyre famëkeqe në “Super Bowl” të vitit 2004.

Jackson, 55 vjeç, vulosi edhe një herë miqësi në një mesazh për fansat e regjistruar në fillim të këtij viti në Miami për ngjarjen e saj dokumentare dy netësh “Lifetime dhe A&E, Janet”.

“Sinqerisht, e gjithë kjo gjë ishte jashtë proporcionit. Dhe, sigurisht, ishte një aksident që nuk duhej të ndodhte, por të gjithë po kërkojnë dikë për të fajësuar dhe kjo duhet të ndalet”, tha ajo për incidentin.

Foto: WireImage

“Justin dhe unë jemi miq shumë të mirë dhe do të jemi gjithmonë miq shumë të mirë. Ne folëm vetëm pak ditë më parë. Ai dhe unë kemi vazhduar dhe është koha që të gjithë të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë”, tha tutje artistja.

Këngëtari i “Cry Me a River”, 40 vjeç, është përballur prej kohësh me shqyrtimin e pasojave të shfaqjes së pjesës së parë të “Super Bowl” të vitit 2004, në të cilën ai ekspozoi aksidentalisht gjoksin e Jackson para një audiencë prej rreth 140 milionë njerëz ndërsa ata performonin “Rock Your Body”.

Megjithëse shitjet e projekteve muzikore të Timberlake u rritën pas të ashtuquajturit “Nipplegate”, Jackson në thelb u fut në listën e zezë nga industria dhe muzika e saj u hoq nga stacionet radiofonike dhe kanalet televizive.

Foto: WireImage

Ndërsa fliste me vëllain Randy Jackson në dokumentar, Janet kujtoi Timberlake duke e pyetur atë në atë kohë nëse ai duhet të fliste publikisht në mes të reagimit, shkruan People.

“Ne folëm një herë dhe Justin tha, ‘Nuk e di nëse duhet të dal dhe të bëj një deklaratë’. “Dhe unë thashë, “Dëgjo, nuk dua ndonjë dramë për ty. Ata po e drejtojnë gjithë këtë tek unë.” Kështu që unë thashë: “Po të isha në vendin tuaj, nuk do të thoja asgjë”.

Por Janet i tha Oprah Winfrey -t në vitin 2006 se ajo ndjeu se “i gjithë barra ishte vënë mbi mua” pas incidentit, “në krahasim me ne”. E pyetur nëse ndjehej sikur Timberlake “e kishte lënë të varur”, këngëtarja u përgjigj: “Në një farë mase, po”.

Foto: WireImage

Në shkurt, Timberlake i kërkoi falje publike Janet-it pas publikimit të “Framing Britney Spears”, një dokumentari i Neë York Times që përfshinte pjesërisht një seksion që eksploronte marrëdhënien e tij të mëparshme romantike me këngëtaren e “Toxic”, 40 vjeç.

Në një deklaratë në Instagram që përfshinte gjithashtu një falje për Spears, Timberlake tha se i vinte shumë keq për momentet në jetën time ku veprimet e mia kontribuan në probleme, ku fola ku nuk duhej ose nuk fola për atë që ishte e drejtë”.

Disa muaj pas faljes së tij, vëllezërit e Janet, Tito, Marlon dhe Jackie i thanë Andy Cohen se i vlerësonin fjalët e tij dhe mendonin se ishte koha për të vazhduar më tej. /Telegrafi/

Lajmet e fundit