Sunday, May 28, 2023

Heroi i vendlindjes – Kanye West blen më shumë se katër mijë lodra për fëmijët e Çikagos


Kanye ‘Ye’ West bleu më shumë se katër mijë lodra për fëmijët në Çikago, të cilat u shpërndanë të dielën (19 dhjetor).

44-vjeçari kontribuoi në ngjarjen “Toys for Englewood” të mbajtur në gjimnazin Kennedy King në qytetin e Çikagos.

“Jam shumë krenare që Kanye po i përgjigjet edhe një herë kërkesës sonë për të ndihmuar fëmijët e Englewood dhe më gjerë”, tha përfaqësuesja e lagjes së 16-të të Çikagos, Stephanie Coleman.

Foto: Getty Images

“Ai nuk është i huaj për komunitetin tonë. Prania e tij është ndjerë gjithmonë në lagjet tona dhe atij i pëlqen të vizitojë, por këtë Krishtlindje ai ka qenë me të vërtetë babadimri ynë i ditëve tona”, tha Coleman.

Coleman tha se West është një “hero i qytetit të lindjes” gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar me nevojat e komunitetit, shkruan DailyMail.

“Ne duam ta falënderojmë atë për mirëkuptimin për fëmijët në Englewood, dhe në anën jugore dhe në Çikago në përgjithësi, disa do të jenë pa këtë festa. Disa janë pa baballarët e tyre për shkak të dhunës me armë, për shkak të burgosjes masive, kështu që sot, ne jemi këtu si një bekim”, tha ajo.

Të tjerë që kontribuuan në këtë ngjarje përfshinin Andre dhe Suheir Williams, pronarë të restoranteve, kryetarë të shumtë dhe figura të komunitetit, raportoi ABC 7 Chicago.

West edhe në fund të muajit të kaluar u shfaq në Misionin e Los Angeles për të ofruar 1000 vakte ushqim në “Skid Row” përpara festës së Falënderimeve. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Lajmet e fundit

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën – Telegrafi

Ish-konkurrentja e Big Brother VIP Albania 2, Efi Dhedhes, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “S’e luan Topi”. Ajo është pyetur se...

Elhaida Dani rrëfen fillimet e vështira dhe kohën kur iku në Itali: U rrita në familje patriarkale, prandaj jam e ndrydhur – Telegrafi

Këngëtarja e njohur, Elhaida Dani, ishte e ftuara e radhës e kryeministrit Edi Rama në ‘podcast’-in e quajtur “Flasim”. Artistja shqiptare ka rrëfyer fillimet...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris: Nuk do të isha në këtë skenë pa të – Telegrafi

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Dhe...