Sunday, June 26, 2022

Hani më pak, mendoni më shumë! – Indeksonline.net


Kryeministri, Edi Rama ka postuar pasditen e sotme në rrjetin e tij social “Facebook” një shprehje për muajin e Ramazanit, i cili ka nisur në hyrje të prillit.

Në mbishkrimin e postuar nga Rama thuhet se në këtë muaj duhet të konsumohej më pak dhe të mendohej më shumë.

Nuk dihet nëse kryeministri e ka postuar këtë vetëm si një shprehje në kuadër të muajit të shenjt të Ramazanit apo në mënyrë ‘ironike” për kritikuesit.

“FJALËT E MUAJIT “Ramazani me fjalë të thjeshta do të thotë të hash më pak dhe të mendosh më shumë”, ka shkruar Rama.

Lajmet e fundit

Magjike, ky është shteti që ka një plazh me rërë në formë ylli – Indeksonline.net

Ka shumë mrekulli në botë që kur i shohim është e pamundur të besojmë se janë të vërteta. E njëjta gjë vlen edhe...

Njeriu që mbante çantën me kodin bërthamor të Putinit goditet me plumb në kokë – Indeksonline.net

Ish-koloneli rus, Vadim Zimin (53) është gjetur në banesën e tij pak ditë më parë i qëlluar me një plumb në kokë. Zimin...