Saturday, November 27, 2021

Gazetari Xhezairi: Të apasionuar pas Apasievit


Gazetari i Klan Macedonia, Selajdin Xhezairi ka shkruar në facebook “Hë de, të apasionuar pas Apasievit”. Ky shkrim i gazetarit Xhezairi tregon qartë gabimin e partive shqiptare me “Koalicionin Levica”.

Tre partitë shqiptare sipas shumë gazetarëve bënë gabim të madh duke e bërë këtë marrëveshje me Mickoskin dhe anti-shqiptarin Apasiev. Pushteti i bëri të verbër dhe nuk i përfillën interesat e popullit shqiptar Aleanca, Alternativa dhe Besa.

“Të apasionuar pas Apasievit”. Kjo shprehje nga Xhezairi tregon edhe njëherë qartë se për pushtet i bëjnë të gjitha të pamundurat partitë e vogla shqiptare. Shqiptarët në vendin tonë janë të revoltuar dhe bashkë me ta opinionistët, gazetarët e figura publike.

Lajmet e fundit

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Pas ngjarjes së fundit e cila ndodhi në Kuvend, ku Kastriot Rexhepi nuk doli PRO politikave ruse për ta rrëzuar Qeverinë, kanë reaguar...

Ahmeti: Miqësia me ShBA dhe BE, nuk ka alternativë!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është deklaruar pasi zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ku dështoi votimi i mosbesimit të...
MARKETING I PAGUAR POLITIK