Tuesday, June 28, 2022

Filmat dhe serialet që publikohen këtë muaj në Netflix


Filmi i zhanrit western “The Harder They Fall”, “Bruised” i Halle Berry dhe sezoni i fundit i “Narcos:Mexico” – janë ndër titujt e shumëpritur të filmave që do të publikohen në Netflix në nëntor.

Me një kastë të yjeve, duke përfshirë Jonathan Majors, Idris Elba, Zazie Beetz, Regina King, Delroy Lindo dhe LaKeith Stanfield, filmi i Jeymes Samuel me regji dhe prodhim të Jay-Z, “The Harder They Fall”, është një nga filmat më të pritur të vjeshtës që raportohet se do të shfaqet në Netflix më 3 nëntor.

Të tjera prurje të reja që do jenë në Netflix përfshijnë komedinë “21 Jump Street” me aktorë: Jonah Hill dhe Channing Tatum.

Netflix

Nuk do të cilësohej sezon i festave pa disa tituj festiv duke përfshirë pjesën e tretë të dramës së Vanessa Hudgens, “The Princess Switch 3: Romancing the Star” dhe “Waffles + Mochi’s Holiday Feast”, një edicion i veçantë festash i serisë së gatimit për fëmijë me Michelle Obama.

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të filmave dhe serive që publikohen këtë muaj në Netflix:

1 Nëntor

Addams Family Values

American Gangster

Angry Birds: Season 4 – Slingshot Stories

Bella and the Bulldogs: Season 2

The Big Wedding

Bram Stoker’s Dracula

An Elf’s Story: The Elf on the Shelf

Elf Pets: Santa’s St. Bernards Save Christmas

First Knight

Forged in Fire: Season 7

Gather

The General’s Daughter

It Follows

Johnny Mnemonic

JoJo’s Bizarre Adventure: Golden Wind

Last Action Hero

Moneyball

Montford: The Chickasaw Rancher

My Dad’s Christmas Date

The Nightingale (2018)

A River Runs Through It

Total Recall (2012)

21 Jump Street

60 Days In: Season 6

Snakes on a Plane

Stripes

Tagged

Te Ata

Texas Rangers

2 Nëntor

Camp Confidential: America’s Secret Nazis

Ridley Jones: Season 2

3 Nëntor

The Harder They Fall

Lords of Scam

4 Nëntor

Catching Killers

5 Nëntor

A Cop Movie

Big Mouth: Season 5

The Club

Gloria

Love Hard

Meenakshi Sundareshwar

Narcos: Mexico: Season 3

The Unlikely Murderer

We Couldn’t Become Adults

Yara

Zero to Hero

6 Nëntor

Arcane

7 Nëntor

Father Christmas is Back

9 Nëntor

Swap Shop

Your Life Is a Joke

10 Nëntor

Animal

Gentefied: Season 2

Passing

11 Nëntor

Love Never Lies

12 Nëntor

Legacies: Season 3

14 Nëntor

Mariah Carey’s All I Want For Christmas Is You

15 Nëntor

America’s Next Top Model: Season 21

America’s Next Top Model: Season 22

Kuroko’s Basketball: Last Game

Lies and Deceit

Snowbound for Christmas

Survivor: Season 16

Survivor: Season 37

16 Nëntor

Johnny Test’s Ultimate Meatloaf Quest

StoryBots: Laugh, Learn, Sing

17 Nëntor

Christmas Flow

Prayers for the Stolen

The Queen of Flow: Season 2

Supergirl: Season 6

Tear Along the Dotted Line

Tiger King 2

18 Nëntor

Carlos Ballarta: False Prophet

Dogs in Space

Lead Me Home

The Princess Switch 3: Romancing the Star

19 Nëntor

Blown Away: Christmas

Cowboy Bebop

Dhamaka

Extinct

Hellbound

Love Me Instead

The Mind, Explained: Season 2

Procession

tick, tick…BOOM!

20 Nëntor

New World

22 Nëntor

Outlaws

Vita & Virginia

23 Nëntor

Masters of the Universe: Revelation: Part 2

Reasonable Doubt: A Tale of Two Kidnappings

Waffles + Mochi’s Holiday Feast

24 Nëntor

A Boy Called Christmas

Bruised

Robin Robin

Selling Sunset: Season 4

True Story

25 Nëntor

F is for Family: Season 5

Super Crooks

26 Nëntor

A Castle For Christmas

Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

Green Snake

Light the Night

School of Chocolate

Spoiled Brats

28 Nëntor

Elves

29 Nëntor

14 Peaks: Nothing is Impossible

30 Nëntor

Charlie’s Colorforms City: Classic Tales with a Twist

Charlie’s Colorforms City: Snowy Stories

Charlie’s Colorforms City: The Lost Valentines Musical

Coming Home in the Dark

More the Merrier

The Summit of the Gods. /Telegrafi/

Lajmet e fundit