Sunday, July 3, 2022

E dashura ruse e Don Xhonit shprehet kundër pushtimit rus në Ukrainë, reperi kosovar ndjen neveri për atë që Rusia po bën


Modelja ruse, Ariana Lirey, ka marrë disa herë vëmendjen e mediave shqiptare, për shkak të simpatisë që ka ndaj reperit Don Xhon.

Ajo madje mua më parë është takuar me reperin nga Drenasi në Dubai, ku edhe zyrtarizuan lidhjen e tyre përmes fotografive të përbashkëta në rrjetet sociale.

Sido që të jetë, Ariana duket se është përfshirë së fundmi në frymën e konfliktit mes shtetit të saj dhe atij ukrainas.

Megjithatë, bukuroshja e cila është në lidhje me reperin kosovar bëri një postim në rrjetet sociale së fundmi, duke treguar se dëshiron paqe.

Foto: Ariana Lirey/InstaStory

“Jo luftë”, shkroi ajo në InsatStory, teksa publikoi përmes emoji dhe flamujt e Rusisë dhe të Ukrainës.

Në anën tejtër edhe vet Don Xhoni ka bërë një reagim ndaj situatës në fjalë përmes llogarisë së tij zyrtare në Instagram.

Ai ka shpërndarë një video të publikuar nga një familje ukrainase, ku shihet teksa vuajnë gjendjen e vështirë në vendin e tyre.

Foto: Ariana Lirey/InstaStory

Reperi i hitit “Kokaina” publikoi si emoji flamurin e Rusisë, shoqëruar me disa emoji të tjera që shfaqin neverinë e tij lidhur me këtë që shteti rus po i bën Ukrainës. /Telegrafi/

Lajmet e fundit