Sunday, May 28, 2023

DJ PM dhe DJ Dagz janë të eliminuarit e radhës nga Big Brother VIP


Dinamika të shumta kanë  ndodhur edhe sonte (17 dhjetor) në spektaklin e Big Brother VIP.

Ndërsa, ashtu siç ndodhë çdo të premten, një banorë duhej të largohej nga shtëpia e famshme, dhe të nominuar këtë javë kanë qenë të gjithë banorët përveç Ilir Shaqirit dhe Meridian Ramçaj.

Banorët e radhës të eliminuar me votën e publikut ishin DJ PM dhe DJ Dagz, të cilët kanë qenë në garë si një konkurrent i vetëm.

Foto: Top Channel

Ndërkohë, në spektakël është rihapur një televotim për të votuar se cilin nga të dy do të donin publiku që të rikthehej sërish në shtëpinë e Big Brother VIP.

Foto: Top Channel

Theksojmë që banorët do të vazhdojnë që qëndrojnë brenda shtëpisë së BBV deri në janar  të vitit të ardhshëm, teksa janë në garë për të fituar çmimin e madh prej 100 mijë eurosh. /Telegrafi/

Foto: Top Channel

Foto: Top Channel

* BIG Brother VIP Albania mund ta ndiqni ekskluzivisht në platformën IPKO, në dy kanale HD, të dedikuara posaçërisht për të ndjekur banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, 24/7, pa pagesë shtesë, të numëruara 30 dhe 31 në listën e kanaleve, si dhe përmbledhjen javore në kanalin TOP Channel.

Lajmet e fundit

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën – Telegrafi

Ish-konkurrentja e Big Brother VIP Albania 2, Efi Dhedhes, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “S’e luan Topi”. Ajo është pyetur se...

Elhaida Dani rrëfen fillimet e vështira dhe kohën kur iku në Itali: U rrita në familje patriarkale, prandaj jam e ndrydhur – Telegrafi

Këngëtarja e njohur, Elhaida Dani, ishte e ftuara e radhës e kryeministrit Edi Rama në ‘podcast’-in e quajtur “Flasim”. Artistja shqiptare ka rrëfyer fillimet...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris: Nuk do të isha në këtë skenë pa të – Telegrafi

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Dhe...