Thursday, December 2, 2021

Dështon Arben Taravari, nuk fiton në raundin e parë


Ka dështuar Arben Taravari duke mos arritur të fitojë në raundin e parë. Sipas rezultateve nga  Komisioni Shtetëror Zgjedhor  Arben Taravari do të garojë sërish përballë Nevzat Bejtës në raundin e dytë

Zyrtarisht Arben Taravari ka marrë 49.88 % që do të thotë 15724 vota përballë Nevzat Bejtës me 41,84% që do të thotë 13,190 vota.

Ndërsa Fadil Zendeli nga Lëvizja BESA ka marrë 2,88% me votë i bie 909 vota dhe Renata Elezi nga PDSH-ja 1,06% me votë i bie 333 vota.

 

Lajmet e fundit

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Pas ngjarjes së fundit e cila ndodhi në Kuvend, ku Kastriot Rexhepi nuk doli PRO politikave ruse për ta rrëzuar Qeverinë, kanë reaguar...

Ahmeti: Miqësia me ShBA dhe BE, nuk ka alternativë!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është deklaruar pasi zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ku dështoi votimi i mosbesimit të...
MARKETING I PAGUAR POLITIK