Sunday, May 28, 2023

Sport

Dwayne Johnson i gatshëm ta blejë klubin anglez – synon suksesin e Wrexham – Telegrafi

Dwayne Johnson mund të ndjekë hapat e Ryan Reynolds dhe Rob McElhenney duke u përfshirë në një klub futbolli në Mbretërinë e Bashkuar. Reynolds...

EP Hajvalia kampione në Sigal Superligën e Kosovës – Telegrafi

Futbollistet e skuadrës EP Hajvalia janë kampione në Sigal Superligën e Kosovës për edicionin garues 2022/23. Për skuadrën e drejtuar nga Suad Keçi...

Rafael Leao zbulon kundërshtarin e tij më të vështirë me të cilin është përballur – Telegrafi

Rafael Leao pranon se mbrojtësi i Chelseat dhe ish-ylli i Milanit, Thiago Silva është kundërshtari më i vështirë me të cilin është përballur...

Akil Gjakova kalon në raundin e tretë të Grand Prixit të Austrisë – Telegrafi

Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova ka kaluar në raundin e tretë të Grand Prixit që po mbahet në Linz të Austrisë. Gjakova i ka...

Besa Famgas, kampione e Kosovës për herë të dhjetë rresht – Telegrafi

Besa Famgas ka vazhduar dominimin në Superligën e Kosovës në hendboll, duke fituar titullin e kampionit për edicionin 2022/23. Në finale të plejofit, Besa...

Formacionet zyrtare: Unitedi kërkon konfirmimin në top-katërshe në përballjen ndaj Chelseat – Telegrafi

Manchester Unitedi dhe Chelsea zhvillojnë ndeshjen e mbetur nga java e 32-të në Ligën Premier. Në sfidën që zhvillohet në Old Trafford, Djajtë e...

Nga profili ‘top’ i Mourinhos deri tek ‘i panjohuri’ i Palmeiras – të gjithë emrat që po lidhen me stolin e PSG-së – Telegrafi

Klubi francez, Paris Saint-Germain ka filluar të mendojë për emrin e trajnerit të ri për sezonin e ardhshëm dhe tashmë shumë emra të...

Manchester Unitedi i gatshëm të largojë 13 lojtarë në verë – Telegrafi

Drejtuesit e Manchester Unitedit thuhet se janë gati për ‘operacionin fshesa’ këtë verë dhe plot 13 lojtarë rrezikojnë largimin nga Old Trafford. Kapiteni...

Interi mposht Fiorentinan dhe fiton trofeun e parë të sezonit – Telegrafi

Për herë të nëntë në histori të klubit, Interi e ka fituar trofeun e Kupës së Italisë duke e mposhtur Fiorentinan në finalen...

Me barazim ndaj Cityt, Brightoni siguron një vend për Ligën e Evropës – Telegrafi

Me rezultat të barabartë (1-1) është mbyllur ndeshja e mbetur nga java e 32-të në Ligën Premier ndërmjet Brighton & Hove Albion dhe...

Rikthim sensacional i Espanyolit ndaj Atleticos për t’i mbajtur gjallë shpresat për mbijetesë – Telegrafi

Espanyoli është kthyer nga disavantazhi prej tre golash për të barazuar (3-3) kundër Atletico Madridit në RCDE Stadium, në ndeshjen e xhiros së...

Formacionet zyrtare: Fiorentina-Inter, finalja e Kupës së Italisë – Telegrafi

Në Stadio Olimpico në Romë zhvillohet finalja e Kupës së Italisë ndërmjet Fiorentinas dhe Interit. Për të arritur në finale, Nerazzurrët eliminuan rivalin e...

Lajmet e fundit

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën – Telegrafi

Ish-konkurrentja e Big Brother VIP Albania 2, Efi Dhedhes, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “S’e luan Topi”. Ajo është pyetur se...

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit? – Telegrafi

Me ndihmën e të dhënave nga IFFHS, Goal.com ka nxjerr një listë të golashënuesve më të mirë në të gjitha garat zyrtare në...

Kurti viziton varrin e Nënës Pashke, historia e saj është rrëqethëse – Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nderoi kujtimin e Nënës Pashke Krasniqi Markaj.  Ai së bashku me studiuesen Nora Visoka Weller dhe shkrimtarin...

Fiorentina mposht Romën me përmbysje spektakolare në fund – Telegrafi

Fiorentina ka shënuar fitore ndaj Romës me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 37-të të Serie A. Roma e nisi takimin me gol,...