Tuesday, June 28, 2022

Maqedoni

Si dështuan 42 kryetar komunash të VMRO, nuk arritën të sjellin as nga 150 qytetarë në protestë

Sipas vlerësimeve të institucioneve kompetente, sonte në protestën e VMRO-DPMNE-së para ndërtesës së Qeverisë kanë qenë të pranishëm nga 12 deri në 14 mijë...

Ecolog, sponsor gjeneral i konferencës ndërkombëtare “Forumi i Prespës për Dialog”

Dje dhe sot në Ohër po mbahet konferenca ndërkombëtare, Forumi i Prespës për Dialog. Ky Forum është platformë e lançuar vitin e kaluar nga...

Intervistë/ Jaoski: Të gjitha shkollat në komunën e Pllasnicës kanë kushte moderne për realizim të mësimit

Ka kaluar gjysmë viti që kur kam marrë detyrën si kryetar i Komunës së Plasnicës, përgjegjësia ime si kryetar komune është gjithçka që kam...

Ankete e re/ BDI dyfish sa gjithë partitë tjera shqiptare

Nëse nesër mbahen zgjedhjet parlamentare, VMRO-DPMNE do të fitojë 20,7 për qind të votave, ndërsa LSDM 14,6 për qind, sipas sondazhit të ri të...

Bekteshi e mban premtimin, BEG mbetet pa licencë (Foto)

Ashtu siç kishte paralajmëruar ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, BEG nga tetori nuk do t’i ngrohë më shkupjanët. Në process është heqja e licencës së...

Drejtori Bexheti në takimin e 12 të drejtorëve të FSPI të vendeve të ish Jugosllavisë në Dubrovnik

Në Dubrovnik, Republika e Kroacisë, u mbajt takimi i 12-të i drejtorëve të fondeve të sigurimit pensional dhe invalidor nga vendet e themeluara në...

Java e Shëndetit të Grave: 4,9 për qind e foshnjave janë lindur nga nëna të moshës 15 deri në 19 vjeç

Duke e shënuar Javën e Shëndetit të Grave, e cila është prej 8 deri më 14 maj, Shoqata e Gjinekologëve dhe Obstetërve të Maqedonisë...

Hapet në “Debar Malo” salloni për celular ultra modern “Mobi Nova”

“Mobi Nova” zyrtarisht hapi sallonin ultra modern për celular në rrugën Franklin Roosevelt nr. 63A, lokali nr. 4 në Dibër Malo – Shkup. “Sot hapëm...

Bushi: Rrugëtimi ynë europian është i pandalshëm

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka uruar 9 Majin – Ditën e...

Edhe Europe Elects konfirmon: BDI partia fituese tek shqiptarët

Agjencia Europiane (Europe Elects), e njohur për transmetimin e rezultateve të fundit të sondazheve në mbarë Europën, është duke analizuar sondazhin e IPIS që...

MPB me pllakatë falenderimi për ndihmës drejtorin e policisë së uniformuar, Shefik Bajrami

Gjatë festimit të ditës së policisë, ndihmës drejtori i Byrosë Për Siguri Publike (BJP) u dekorua nga MBP me mirënjohje direkte nga vet Oliver...

Zëvendësministri Bushi: Për Ditën e Policisë nderuam me plaket speciale kryeparlamentarin Xhaferi

Me rastin e shënimit të ditës së policisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Ministria e Punëve të Brendshme ia ka ndarë një plaketë...

Lajmet e fundit