Monday, November 29, 2021

Maqedoni

Saraçini Taravarit: A do kërkosh nga Dimçeja të të kërkoj falje që të quajti fashist!?

Gazetari Petrit Saraçini në një postim të tij në facebook ka pyetur aktorin kryesor të koalicionit LEVICA, kryetarin e Gostivarit, Arben Taravari se...

BDI: Të gjitha opsionet janë në tavolinë, përveç koalicionit me forca destruktive

Pas zhvillimeve të fundit politike në vend dhe përfundimit të Zgjedhjeve lokale duke dalë si parti fituese absolute në bllokun politik shqiptar, Bashkimi...

Përfundon mbledhja e BDI-së, ja për çfarë u bisedua

Ka përfunduar mbledhja e këshillit të përgjithshëm të BDI-së në Tetovë i thirrur pas krizës së krijuar politike. Zëdhënësi i këtij subjekti politik Bujar...

LEVICA pyet Arjanit Hoxhën: Ku u zhdukën miliona eurot dedikuar bujqve!?

Partneri antishqiptar i Aleancës, Alternativës dhe Lëvizjes Besa, ‘LEVICA’ para pak ditësh ka ngritur akuza dhe dyshime se pikërisht ministri i Bujqësisë, Arjanit...

LIVE: Grubi pyet Ahmetin: Ça po bon? Po pi duhon!

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi sonte ka realizuar konsultim përmes internetit me kryetarin Ali Ahmeti. Grubi në faqen e tij zyrtare në facebook ka...

Profesori nga Kosova, përkrahës i Vetëvendosjes: Besa e ASH janë produkt i tradhëtive

Profesori nga Kosova, Mehmet Kalisi, i njohur në opinion si përkrahës i Vetëvendosjes, ka komentuar zhvillomet politike në Maqedoninë e Veriut, shkruan politiko.mk Sipas...

Tërmkolli: A po shkon RMV drejt ç’njohjes së Kosovës dhe largimit nga NATO?

Ish deputetja dhe ish ministrja e LDK-së në Kosovë, Melihate Tërmkolli ka shfaqur dhe alarmuar shqetësimet e saj lidhur me koalicionin e ri...

Matoshi: Opozita pa platformë vetëm e rritë BDI-në edhe më shumë

Ish deputeti Ruzhdi Matoshi, përmes një statusi në rrjetet sociale, ka komentuar situatën e krijuar politike në vend. Ai ka shkruar se shqiptarët në...

Gazetari Xhezairi: Të apasionuar pas Apasievit

Gazetari i Klan Macedonia, Selajdin Xhezairi ka shkruar në facebook “Hë de, të apasionuar pas Apasievit”. Ky shkrim i gazetarit Xhezairi tregon qartë...

Urim Saliu: Koalicioni LEVICA i pa dinjitetshëm

Gazetari Urim Saliu ka komentuar koalicionin e përbërë nga VMRO, ASH, AA dhe Levica si të padinjitetshëm. Ja postimi i tij: BDI-në duhet të mësoheni...

Skandaloze/ Levica kërkon tërheqjen e njohjes së Kosovës dhe largim nga NATO

Partia politike që fitoi dy mandate në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në programin e saj në fushën e politikës së jashtme, krahas përpjekjeve...

Skandaloze/ Levica Kërkon Tërheqjen E Njohjeve Të Kosovës, Izraelit, Koresë Së Jugut Dhe Largim Nga NATO

Partia politike që fitoi dy mandate në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në programin e saj në fushën e politikës së jashtme, krahas përpjekjeve...

Lajmet e fundit