Sunday, June 26, 2022

Brandon Williams është nën hetim për një postim tashmë të fshirë në Instagram


Mbrojtësi i huazuar i Manchester United, Brandon Williams është duke u hetuar nga Norwich City, pas një postimi tashmë të fshirë në Instagram.

Lojtari bëri përparim te United në sezonin 2019/20, por e gjeti veten jashtë skuadrës në sezonin vijues, për shkak të rikthimit në formë të Luke Shaw.

Këtë sezon ai ka qenë i huazuar te Norwich, në një përpjekje për t’i dhënë më shumë futboll të ekipit të parë dhe ka qenë një nga sukseset e pakta për skuadrën e Suffolk.

Nuk ka gjasa që Williams të kthehet në klub sezonin e ardhshëm, me ekipin e Dean Smith që do të përballet të paktën një vit mbrapa në Championship pas rënies së tyre.

Tani edhe pse klubi thuhet se po shqyrton aktivitetin e tij në mediat sociale, sipas Athletic, pasi ai postoi një foto me gishtin e mesit me mbishkrimin: “Çfarë dite e bukur. Ngritje e lehtë Norwich City”, gjithashtu duke etiketuar vendndodhjen e Suffolk.

Postimi i çuditshëm u fshi nga historia e tij në Instagram menjëherë dhe u zëvendësua shpejt nga foto me dy qentë e tij.

Së pari, mbrojtësi postoi një video të qenit të tij të ulur jashtë duke shijuar diellin, me titullin “Për njerëzit që më ndiqnin ai është gjithmonë zgjuar”.

Më pas, kjo u shoqërua nga një foto bardh e zi të një qeni tjetër, me mbishkrimin “Po ashtu edhe ajo”.

Image: Instagram

Sharjet në klubin e tij aktual mund të shihen si të ngjashme me një incident që përfshin sulmuesin e Brentfordit, Ivan Toney në fillim të sezonit, kur sulmuesi ishte me pushime.

Toney ishte me pushime në Dubai gjatë pushimeve ndërkombëtare në janar, kur një video e tij duke thënë “F**k Brentford” disa herë u bë virale.

Brentford hetoi incidentin dhe sulmuesi kërkoi falje, duke thënë: “Unë kam shpjeguar se çfarë ka ndodhur dhe kam kërkuar falje, por gjithashtu dua t’u kërkoj falje të gjithë tifozëve të Brentford”.

“Unë e respektoj mënyrën se si të gjithë e mbështesni ekipin dhe më duhet të them se sa shumë më pëlqen të luaj për klubin dhe për ju”.

Vetë Ëilliams u bë viral në mediat sociale në fillim të sezonit për arsye shumë më qesharake, kur Norwich luajti kundër skuadrës së Toney.

Mbrojtësi i krahut u përplas me Christian Eriksen dhe u zemërua me danezin, para se të kuptonte se kush ishte dhe të vendoste ta përqafonte në vend që ta godiste. /Telegrafi/

Lajmet e fundit