Sunday, May 28, 2023

“Boll ma”, artistët nga estrada dhe gastronomët protestojnë para Qeverisë së Kosovës


Sot (e mërkurë) është organizuar protestë para objektit të Qeverisë së Kosovës.

Shoqata e gastronomëve mbështetur nga një numër i madh artistësh kanë protestuar para qeverisë, me kërkesën e qartë për të kërkuar hapjen e sezonit dimëror dhe lejimin e organizimit të ndejave, dasmave e ahengjeve të ndryshme.

Të pranishëm në protestë kanë qenë edhe dy këngëtarët e njohur të muzikës popullore: Afrim Muçiqi dhe Shkelzen Jetishi – Xeni.

Xeni në protestën e gastronomëve para Qeverisë së Kosovës (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Muçiqi edhe në cilësinë e përfaqësuest të Odës së Hotelerisë së Kosovës, një ditë më parë u shpreh në një intervistë se dëmet që i janë shkaktuar ekonomisë nga masat antiCOVID janë të pariparueshme.

Afrim Muçiqi në protestën e gastronomëve para Qeverisë së Kosovës (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Në protestë, përfaqësues të shumtë të bizneseve të gastronomisë janë parë me banderola të tilla si: “Boll Ma”, “Na lejoni të kërcejmë”, “Vritni virusin dhe jo biznesin” e të tjera.

Protesta e gastronomëve para Qeverisë së Kosovës (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Kujtojmë që kjo protestë është organizuar pas thirrjeve të vazhdueshme ndaj Qeverisë së Kosovës, në tentim për të lejuar organizimet festive. /Telegrafi/

Protesta e gastronomëve para Qeverisë së Kosovës (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Protesta e gastronomëve para Qeverisë së Kosovës (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Protesta e gastronomëve para Qeverisë së Kosovës (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Protesta e gastronomëve para Qeverisë së Kosovës (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Protesta e gastronomëve para Qeverisë së Kosovës (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Lajmet e fundit

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën – Telegrafi

Ish-konkurrentja e Big Brother VIP Albania 2, Efi Dhedhes, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “S’e luan Topi”. Ajo është pyetur se...

Elhaida Dani rrëfen fillimet e vështira dhe kohën kur iku në Itali: U rrita në familje patriarkale, prandaj jam e ndrydhur – Telegrafi

Këngëtarja e njohur, Elhaida Dani, ishte e ftuara e radhës e kryeministrit Edi Rama në ‘podcast’-in e quajtur “Flasim”. Artistja shqiptare ka rrëfyer fillimet...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris: Nuk do të isha në këtë skenë pa të – Telegrafi

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Dhe...