Sunday, May 28, 2023

Big Mama banorja më e re e Big Brother VIP


Sonte shtëpisë së Big Brother VIP i janë bashkuar edhe dy banorë të rinj.  

Një nga ta është këngëtarja e njohur shqiptare, Big Mama, e cila nis rrugëtimin e saj në shtëpinë më të famshme në Shqipëri nga sonte (3 dhjetor).

Ajo ka një karrierë të suksesshme si këngëtare dhe prezantuese, ndërsa tha se po hynë në shtëpinë e famshme për të sjellë një energji tjetër brenda.

Foto: Big Mama/Instagram

Ndërsa, surfisti i njohur shqiptar, Kaudio Nika, është banori tjetër që nga sonte fillon garën për të fituar çmimin e madh prej 100 mijë eurosh.

Ndërkohë, sonte rrugëtimi në BBV ka mbaruar për këngëtarin Valon Shehu, i cili nisi garën rreth dy javë më parë.

Ndryshe, në spektaklin e Big Brother VIP, fokusi kryesor ishte tek lidhja e re e dashurisë mes Donald Veshaj dhe Beatrix Ramosaj. /Telegrafi/

* BIG Brother VIP Albania mund ta ndiqni ekskluzivisht në platformën IPKO, në dy kanale HD, të dedikuara posaçërisht për të ndjekur banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, 24/7, pa pagesë shtesë, të numëruara 30 dhe 31 në listën e kanaleve, si dhe përmbledhjen javore në kanalin TOP Channel.

Lajmet e fundit

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën – Telegrafi

Ish-konkurrentja e Big Brother VIP Albania 2, Efi Dhedhes, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “S’e luan Topi”. Ajo është pyetur se...

Elhaida Dani rrëfen fillimet e vështira dhe kohën kur iku në Itali: U rrita në familje patriarkale, prandaj jam e ndrydhur – Telegrafi

Këngëtarja e njohur, Elhaida Dani, ishte e ftuara e radhës e kryeministrit Edi Rama në ‘podcast’-in e quajtur “Flasim”. Artistja shqiptare ka rrëfyer fillimet...

Beyonce nderon yllin e ndjerë Tina Turner gjatë koncertit në Paris: Nuk do të isha në këtë skenë pa të – Telegrafi

Nderimet e përzemërta vazhdojnë të bëhen për këngëtaren legjendare Tina Turner pas vdekjes së saj të mërkurën, më 24 maj, në moshën 83-vjeçare. Dhe...