Tuesday, June 28, 2022

Bastisje në Shkup, u arrestua 38 vjeçari nga Shkupi

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar 38 vjeçarin G.M. nga Shkupi nën dyshimet për shitblerje të lëndëve narkotike, ndaj të cilit është paralajmëruar kallëzim penal, transmeton Portalb.mk.

“Pas marrjes së informacioneve se ai blen sasi të mëdha të drogës, të cilën e paketon dhe e shet, është kryerjen bastisje në shtëpinë ku ai jeton dhe në hapësirat ndihmëse – garazh”, sqarojnë nga Policia.

Bastisja e punonjësve policor nga SPB Shkup, Njësia për tregti të palejuar të drogës, erdhi me urdhër të Gjykatës Themelore në Shkup. Raportohet që janë gjetur paketime të kokainës, marihuanë dhe lëndë shtesë narkotike.

Lajmet e fundit

BEG-ut i merren të gjitha licencat, Bekteshi e mban premtimin

Ashtu siç kishte paralajmëruar ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, BEG nga tetori nuk do t’i ngrohë më shkupjanët. KRE i mori të gjitha licencat e...

Fillon rregullimi, tamponimi dhe pastrimi i kanaleve në fshatin Dvorcë

Komuna e Pllasnicës sot ka nisur me rregullimin, tamponimin dhe pastrimin e kanaleve si dhe aktiviteteve të tjera në fshatin Dvorcë, kështu njofton kreu...

Miliona denarë nga arka e Studeniçanit shkojnë për shokun e afërt të Azem Sadikit!?

“Eling Dooel Uvoz-Izvos Skopje”, është kjo kompania më e preferuar e Komunës së Studeniçanit.Kjo kompani është ajo që fiton pothuajse çdo tender nga kreu...