Tuesday, June 28, 2022

Arsenali nënshtrohet nga Crystal Palace


Crystal Palace e ka nënshtruar Arsenalin në Selhurst Park duke e mposhtur me rezultat 3-0 dhe duke ia pamundësuar ngritjen në tabelë.

Jean-Philippe Mateta e zhbllokoi rezultatin në minutën e 16-të, falë asistimit nga mbrojtësi Joachim Andersen.

Danezi Andersen ishte asistues edhe në golin e dytë, të cilin e realizoi Jordan Ayew dhe me epërsi të dyfishtë për vendasit, skuadrat shkuan në pushim.

(Foto: Twitter/Crystal Palace F.C.)

Vendasit u kujdesën që të shënonin edhe një gol në gjysmën e dytë për ta vulosur fitoren përmes Wilfried Zaha nga penalltia (74’).

/Telegrafi/

Lajmet e fundit