Monday, November 29, 2021

Anketa e CPRC: Ja kush i fiton zgjedhjet në Kumanovë (Tabela)


Qendra për Hulumtime Politike dhe Komunikim (Centre for Research and Political Communication) ka realizuar një sondazh lidhur me raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në komunën e Kumanovës, që do të mbahen më 31 tetor.

Sondazhi tregoi një garë të ngushtë për postin e kryetarit të Komunës së Kumanovës. Kandidati i LSDM-së Oliver Ilievski ka përparësi minimale ndaj kandidatit të pavarur Maksim Dimitrievski.

Sondazhi i CRPC i realizuar “sy më sy” sipas një metode të rastësishme, japin rezultatet e mëposhtme:

Nga gjithsej 281 votes të anketuar, kandidatin e LSDM-së Oliver Ilievski do ta përkrahnin 41,63%, ndërsa për Maksim Dimitrievski 40.92%.

Nëse të dëshironi të bëheni pjesë e një sondazhi të ngjashëm nëpërmjet platformës online të kësaj qendre analitike mund të klikoni KËTU

Lajmet e fundit

Bilall Kasami si Menduh Thaçi, përjashton bashkëpartiakët e tij

Pas ngjarjes së fundit e cila ndodhi në Kuvend, ku Kastriot Rexhepi nuk doli PRO politikave ruse për ta rrëzuar Qeverinë, kanë reaguar...

Ahmeti: Miqësia me ShBA dhe BE, nuk ka alternativë!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është deklaruar pasi zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ku dështoi votimi i mosbesimit të...
MARKETING I PAGUAR POLITIK