Tuesday, June 28, 2022

Amber Heard thuhet se humbi 11 kilogramë për shkak të abuzimit të Johnny Depp


Amber Heard raportohet se ka humbur 11 kilogramë për shkak të abuzimit të supozuar të Johnny Depp, është thënë së fundmi në gjykatë.

Gjyqi në mes të ish-çiftit po vazhdon në gjykatën e Fairfax, Virginia, prej më shumë se dyjavësh.

Duke folur në gjykatë, psikologia Dawn Hughes tha se Heard ka rënë nga 58 kilogramë në 47 kilogramë.

Amber Heard (Foto: Getty Images)

Hughes tha tutje se 36-vjeçarja është përballur me gjëra të ndryshme dhe ka marrë shumë ‘ilaçe’.

Me paraqitjen në gjykatë të martën, ajo tha se ka kryer një vlerësim të Amber dhe u takua me të në total prej 29 orësh – personalisht dhe disa prej tyre i realizuan në ‘Zoom’.

E njëjta shtoi gjithashtu se ‘e diagnostikoi zonjushën Heard me çrregullim të stresit post-traumatik (PTSD)’, gjatë kohës së tyre së bashku.

Amber Heard (Foto: AP)

Diagnoza e saj shkon kundër dëshmisë së mëparshme të Shannon Curry, e cila u shfaq në tribunë si dëshmitare për rastin e Depp javën e kaluar.

Curry i tha gjykatës se kishte ‘indikacione mjaft domethënëse që Heard po ekzagjeronte jashtëzakonisht simptomat e PTSD’.

Ky ndërkohë është zhvillimi më i fundit në këtë çështje që filloi muajin e kaluar dhe mendohet të vazhdojë për disa javë.

Depp, 58-vjeç, më parë mori qëndrimin së bashku me një sërë dëshmitarësh, duke përfshirë terapistin e ish-çiftit të tyre dhe truprojën.

Aktori i “Pirates of the Caribbean” ka paditur ish-gruan e tij pasi ajo shkroi një shkrim në Washington Post, në vitin 2018, ku thuhej se ishte viktimë e dhunës në familje. /Telegrafi/

Gjyqi i Amber Heard dhe Johnny Depp (Foto: YouTube)

Lajmet e fundit