Friday, January 28, 2022

Alec Baldwin rikthehet në Instagram dhe falënderon mbështetësit e tij përmes një video


Alec Baldwin publikoi një video dy ditë para Krishtlindjeve, në të cilën ai shprehu falënderimet e tij për ata që “më dërguan fjalë kaq të mira” në vazhdën e tragjedisë në xhirimet e filmit “Rust”.

Baldwin, 63 vjeç, postoi një video të tij në llogarinë e Instagramit të enjten (23 dhjetor), duke shkruar “Gëzuar Krishtlindjet…”.

“Doja të gjeja një moment për t’u falënderuar të gjithë njerëzve që më dërguan fjalë kaq të mira dhe urimet më të mira, forcë, shpresë dhe lutje, mendime dhe shumë inkurajim”, tha aktori ndërsa qëndronte jashtë.

Foto: ABC News

“Kam marrë qindra, qindra email nga miqtë, familja dhe kolegët dhe njerëzit me të cilët nuk kam dëgjuar për një kohë të gjatë për të më dërguar forcë dhe urime të mira e kështu me radhë. Unë u jam vërtet mirënjohës atyre”, tha tutje aktori, shkruan People.

Baldwin foli për sulmin në Rust ku mbeti e vdekur kineastja, Halyna Hutchins në tetor, duke thënë: “Mezi pres që disa aspekte të kësaj të jenë pas meje, sigurisht. Për të gjithë ata që janë të përfshirë në këtë, nuk do të jetë kurrë pas nesh sepse dikush vdiq në mënyrë tragjike”.

“Nuk e harroj kurrë këtë, nuk kalon një ditë që të mos mendoj për këtë”, shtoi ai.

Foto: Alec Baldwin/Instagram

“Unë po kujdesem vetëm për gruan dhe fëmijët e mi dhe për të ecur përpara me jetën time dhe duke u përpjekur të kaloj një kohë të vështirë, një kohë vërtet të vështirë,” tha ai.

“Çfarëdo feste që jeni duke festuar, festat e lumtura për të gjithë”, vazhdoi ai.

“Shpresoj që të jeni po aq me fat sa unë në një departament, që jeni në shtëpi me familjen tuaj, unë jam në shtëpi me familjen time. Unë nuk kam asgjë të mençur apo origjinale për të thënë, vetëm faleminderit njerëzve që më dërguan këto urime të mëdha. Qëndroni të sigurt, vish një maskë, merr përforcuesin. Mos e lër Santa Claus të zbresë oxhakun pa një maskë”, shtori Baldwin.

Në fillim të kësaj jave, një burim i tha People, Baldwin dhe gruaja e tij Hilaria, 37 vjeç, po fokusoheshin në ” kalimin e një pushimi të qetë me gjashtë fëmijët e tyre në Hamptons këtë vit.

Çifti ka vajzat Carmen Gabriela dhe María Lucía Victoria, dhe djemtë Rafael Thomas, Leonardo Angel Charles, Romeo Alejandro David, Eduardo “Edu” Pao Lucas. Baldwin është gjithashtu baba i Ireland Baldwin, 26 vjeç, nga martesa e tij e mëparshme me Kim Basinger.

Aktori aktualisht është i përfshirë në një hetim për vdekjen e Hutchins në tetor, që vdiq në xhirimet e filmit të tij “Rust” kur një armë mbështetëse që mbante Baldwin shpërtheu, duke vrarë kineast.

Hetuesit lëshuan një urdhër kërkimi për telefonin e Baldwin në zhvillimin e fundit të çështjes.  Ndërsa autoritetet lokale në New Mexico vazhdojnë të hetojnë aksidentin tragjik, teksa është ndalur xhirimi i filmit. /Telegrafi/

Lajmet e fundit
MARKETING I PAGUAR POLITIK