Sunday, July 3, 2022

7-vjeçarja thyen rekordin Guinness, shpallet këngëtarja më e re e operës në botë – Indeksonline.net


Një interpretuese 7-vjeçare është shpallur këngëtarja më e re e operës në botë, pasi performoi si profesioniste.

Guinness World Records njoftoi se Victory Brinker e fitoi rekordin në moshën 7-vjeçare dhe 314 ditë pasi mori pjesë në tetë shfaqje profesionale në shfaqjen Lights and Legends të Teatrit Publik të Pittsburgh më 2019.

Tashmë, 10-vjeçe, ajo gjithashtu bëri histori më 6 korrik 2021, kur u bë interpretuesja e parë e America’s Got Talent pasi mori një Golden Buzzer nga të katër anëtarët e jurisë.

“Unë isha një folëse e hershme dhe fillova të këndoja në moshën 2-vjeçare. Midis moshës 2 dhe 3 vjeç, mësoja përmendësh CD të tëra me zëra të mirë. Unë gjithmonë këndoja”, tha Victory për Guinness.

Lajmet e fundit