Tuesday, June 28, 2022

2Ton lanson këngën e re “Telefono”


Artisti i njohur nga Ferizaj, 2Ton, ka prezantuar ditën e sotme (e mërkurë) projektin e ri muzikor.

“Telefono” mban titullin kënga, të cilën njëherësh e ka kompletuar edhe nga ana vizuale.

Teksti dhe vija melodike është realizuar nga vet reperi, kurse për muzikën është përkujdesur Sardi Mneri.

2Ton (Foto: YouTube)

Për miksimin dhe masterizimin u përkujdes Monkey Music, me aranzhment të Deyzoh.

Videoja ndërkohë iu besua produksionit “N’Pik Creative”.

Duke qenë se projektet e tij marrin miliona, besohet që edhe kjo këngë do të pritet mirë.

2Ton po vazhdon të jetë besnik ndaj zhanrit dhe stilit muzikor që nga fillimi i karrierës. /Telegrafi/

Lajmet e fundit